Ticket sale

Ticketmaster

Společnost Ticketmaster působí ve 29 zemích a je světovou jedničkou v oblasti prodeje vstupenek, která se pyšní řadou špičkových technologických řešení a bezkonkurenčním dosahem. Má za sebou již více než čtyřicet let zkušeností na trhu a v roce 2017 prodala více než 500 milionů vstupenek po celém světě.

Ticketmaster Česká republika, a.s., zajišťuje prodej vstupenek prostřednictvím prodejní sítě, kterou tvoří internetový prodej www.ticketmaster.cz, obchodní oddělení společnosti a rozsáhlá síť prodejních míst po celé ČR a na Slovensku. Poskytuje celou řadu nástrojů, produktů a služeb, které umožňují snadný nákup a odemykají fanouškům svět zábavy.

Více informací na www.ticketmaster.cz.

Důležité odkazy

Ticketportal

Important links

IMPORTANT NOTIFICATION during Emergency situation

We respect the decision of the Government of the Czech Republic to declare a state of emergency due to the spread of coronavirus COVID-19, which includes a ban on all sport, entertainment events and concerts over 30 persons until further notice.

We are in contact with the organizers of the upcoming events at the O2 arena and O2 universum affected by the decision, and we are discussing alternatives. Please keep your original tickets, which remain valid for the new date.

Please follow our social media and website as well to get updates on the upcoming events. In case of questions about specific events, we ask visitors / viewers to contact the event organizers directly.

Events affected by the decision:
PENTATONIX
JIŘÍ KORN 70 - ADDED SHOW​
Ceny Anděl Coca-Cola 2019​
SUPERFINÁLE FLORBALU 2020
Cirk La Putyka: CESTY
TWO STEPS FROM HELL​
EUROPEAN JUDO CHAMPIONSHIPS
NICK CAVE AND THE BAD SEEDS​
ARA MALIKIAN​
ERIC CLAPTON​
HARRY STYLES