16.1.2020 20:00

ADAM PLACHETKA: Bez mantinelů

Prodej vstupenek byl ukončen.

Data 16.1.2020 20:00
Vstup od 18:30 hod
Místo O2 arena, Praha
Pořadatel Bestsport, a.s. Pokyny pořadatele
Ke stažení AAadam_plachetka_2020_is_a_op_mapa_01_5718-scaled-1 (256.58 Kb)
Cena

1190 - 4990 Kč

---

Vozíčkář + doprovod

1190 + 1 Kč

Prodej / rezervace Prodej vstupenek byl ukončen.
Pokladny
Pokladny u vstupu č. 10, O2 arena
Po - Pá13:00 - 18:00
Den akce13:00 - 1 h po začátku akce

Otevírací doba se může měnit v návaznosti na harmonogram akce.

Informace Z akce jsou ze strany Bestsport, a.s. pořizovány záznamy návštěvníků a dalších osob v souladu se Zásadami pro zpracování a ochranu osobních údajů.

Pokyny pořadatele – Bestsport, a.s.

Pokyny pořadatele –  ADAM PLACHETKA

Vstupenka platí jen pro uvedený den, hodinu, akci, místo konání a sedadlo, je platná pouze s kontrolním ústřižkem a opravňuje k jednomu vstupu. Po opuštění místa konání akce pozbývá platnosti. Dodatečnými úpravami se stává vstupenka neplatnou. V případě uplynutí platnosti vstupenky, jejího poškození, zničení, ztráty nebo krádeže nelze vstupenku vyměnit ani nahradit její hodnotu ani poskytnout jinou kompenzaci. Další převod, prodej nebo zbavení se vstupenky bez písemného souhlasu pořadatele nebo pokus o další prodej za cenu vyšší, než je na vstupence vytištěna, způsobuje její neplatnost. Držiteli takové vstupenky bude odepřen vstup na místo konání akce nebo bude vyveden a zakládá to důvod pro zabavení vstupenky bez náhrady její nominální ceny nebo jiné kompenzace. 

Vstupenka je cenina, její padělání a pozměňování je zakázáno. Pořadatel odepře vstup na akci všem držitelům takových vstupenek.

Zaplacené vstupné se nevrací, vstupenka se nevyměňuje. V případě zrušení akce zodpovídá za vrácení vstupného pořadatel. V případě zrušení akce uplatní držitel vstupenky nárok na vrácení vstupného dle pokynů pořadatele. Servisní poplatky se nevracejí. Náhrada zvláštních nákladů (např. hotel, jízdní výlohy) se neposkytuje. Změna programu vyhrazena. Datum a čas akce mohou být změněny bez upozornění.

Je zakázáno fotografování a pořizování obrazových a zvukových záznamů v průběhu akce včetně přestávek, vyjma malých kompaktních fotoaparátů. Dále je zakázáno vnášet do objektu kamery, profesionální fotoaparáty, tablety a zároveň je zakázáno používání laserových ukazovátek.

Pořadatel poskytuje slevy na vstupném vozíčkářům (držitelům průkazu ZTP/P) a jejich průvodcům.

Při plnění povinností vyplývajících z prodeje vstupenek bude IRSnet CZ s.r.o. postupovat ve shodě s platnými Obchodními podmínkami pro poskytování služby prodej vstupenek na sportovní a kulturní akce prostřednictvím prodejní sítě Ticketportal. Aktuální znění obchodních podmínek je k dispozici na www.ticketportal.cz.

 

Přední český operní pěvec Adam Plachetka září zejména na zahraničních pódiích. Po představeních v Metropolitní opeře v New Yorku, Vídeňské státní opeře nebo Národní pařížské opeře vystoupí poprvé v kariéře s vlastním koncertem v pražské O2 areně. Koncert s výstižným názvem BEZ MANTINELŮ se uskuteční 16. ledna 2020 od 20 hodin.

Klasická hudba v multifunkční hale, kde “je doma” zejména hokej? Na první pohled nesourodé spojení, ale… „Koncert jsme nazvali ´Bez mantinelů´ z několika důvodů. Jednak je část sezení opravdu situována na plochu kluziště – akorát mantinely opravdu používat nebudeme… Ale především proto, že ho vnímám jako příležitost představit klasickou hudbu, co za to stojí, divákům, kteří ji neznají a zdráhají se navštívit čistě ‚vážný‘ koncert,“vysvětluje Adam Plachetka. Největší česká multifunkční hala opakovaně hostila zahraniční operníhvězdy, jako Andrea Bocelliho nebo José Carrerase. Česká operní osobnost zde bude mít svůj velký koncert úplně poprvé.

Prostředí pražské O2areny si Adam Plachetka v minulosti už „osahal“, naposledy vloni v dubnu při hostování na dvojkoncertu Leoše Mareše. Plachetkovo podání Nessun Dorma patřilo k vrcholům večera. A tam se zrodila myšlenka na první vlastní koncert. „V první chvíli na mě návrh managementu zapůsobil až megalomansky, ale po nějaké době a prvním jednání jsem usoudil, že by to mohla být hezká příležitost uspořádat koncert s pestrou, ničím nelimitovanou dramaturgií. Začal jsem se tedy zamýšlet nad tituly a hosty, obvolal jsem několik kamarádů a vznikl pohodový mix klasiky a popu, který si budou moci užít jak fanoušci opery, tak lehčích žánrů,“naznačuje podobu unikátního večera Adam Plachetka. 

Třiatřicetiletý basbarytonista dosud ve své kariéře odehrál na 700 představení a 170 koncertů. Jeho rejstřík je opravdu pestrý – Don Giovanni, Přemysl z Libuše, Figaro z Figarovy svatby i z Lazebníka sevillského, to je jen výčet z jeho vrcholných rolí. V Česku v letošním roce vystoupí minimálně, vše směřuje k lednovému koncertu v O2 areně.

Vstupenky na koncert BEZ MANTINELŮ jsou v prodeji v síti Ticketportal. Pořadatelem koncertu je společnost Bestsport.

Hosté? Smigmator, Skety, Pecková, Kněžíková, Brzobohatý, Mareš i Klus
Adam Plachetka už prozrazuje jména hostů, kteří s ním vystoupí na koncertě BEZ MANTINELŮ. Jazzové žánry bude na koncertě reprezentovat swingový zpěvák Jan Smigmator a vokální skupina SKETY. „Honza Smigmator je kamarád ze školy, známe se od patnácti a už jsme spolu několikrát koncertovali, sedíme si. Vokální skupina SKETY mě velmi zaujala svojí originální tvorbou a až později jsem zjistil, že jim producenta dělá kamarád z Pražského dětského sboru,“ prozradil Adam Plachetka.

Leoš Mareš si pozval Adama Plachetku na svůj loňský koncert v O2 areně. Tam slavil obrovský úspěch během minutového vystoupení. Plachetkovo podání Nessun Dorma patřilo k vrcholům večera. A tehdy se zrodila myšlenka na první vlastní koncert. „Bez Leoše by celý tenhle projekt nevznikl, takže jsem se pochopitelně snažil, aby se ho mohl zúčastnit i osobně. Jsem rád, že se nám daří občas se vzájemně na akcích navštěvovat. Lepšího moderátora pro tuhle příležitost si neumím představit,“ řekl Adam Plachetka.

I když pracovně se spolu ještě nepotkali, Adam Plachetka si s Ondřejem Gregorem Brzobohatým kápli do noty a hned z toho vznikla nová skladba, kterou oblíbený skladatel, muzikant a herec v jedné osobě složil přímo pro tuto příležitost. „S Ondrou jsem se setkal jen díky koncertu v O2 areně, ale padli jsme si do noty a moc se těším, že publiku představíme novou písničku, která je koncertu Bez mantinelů nejen jak šitá na tělo, ale doopravdy šitá na tělo,“ uvedl Adam Plachetka.

Není se čemu divit, že mezi vážené hosty koncertu budou patřit také české operní pěvkyně Kateřina Kněžíková a Dagmar Pecková. „S Dášou se známe mnoho let a patří k nejvýraznějším zástupcům klasiky u nás, takže byla pochopitelně jednou z prvních, která mě jako host mého koncertu napadla,“ řekl Adam Plachetka.

Setkat se na pódiu s manželkou Kateřinou Kněžíkovou se Adamovi Plachetkovi v poslední době příliš nedaří. O to víc se těší na společné vystoupení. „Kačka na koncertě nemohla chybět, ač nebylo nejsnazší ho do jejího kalendáře zapracovat. Jsem rád, že nakonec všechno vyšlo, a že si tohle výjimečné vystoupení užijeme spolu,“ uvedl Adam Plachetka.

Posledním oznámeným hostem je zpěvák Tomáš Klus. Ač se s Adamem Plachetkou dříve neznali, spolupráci navázali na základě doporučení kamarádů a společných známých z hudební branže.„Když jsem začal kamarádům říkat, že chystám koncert v O2 areně a budu zvát různé hosty, byl Tomáš Klus jedním ze jmen, která mi nejčastěji doporučovali. Ač jsme se osobně neznali, povedlo se nám navázat kontakt a jsem rád, že jsme vymysleli společný repertoár a že Tomáš na mém koncertě vystoupí,“ raduje se Adam Plachetka.

VIZITKA ADAMA PLACHETKY

Rodák z Prahy Adam Plachetka (33) absolvoval Pražskou konzervatoř u profesora Luďka Löbla a HAMU. Roku 2005 debutoval v Národním divadle v Praze. Od září 2010 je stálým členem ansámblu Wiener Staatsoper. 

Pravidelně účinkuje na zahraničních operních scénách a na koncertních pódiích. Je sólistou Vídeňské státní opery (Wiener Staatsoper), newyorské Metropolitní opery (Metropolitan Opera), Národní pařížské opery (Opéra National de Paris) a Opery Národního divadla.

Jeho další operní závazky čítají Bayerische Staatsoper v Mnichově, Royal Opera House Covent Garden v Londýně, Baden-Baden festival, Glyndebourne, Carnegie Hall v New Yorku, Deutsche Oper a Deutsche Staatsoper v Berlíně, Teatro alla Scala, Lyric Opera v Chicagu nebo Houston Grand Opera.

Na koncertních pódiích se objevil například v Musikvereinu ve Vídni a v Grazu, ve Wigmore Hall v Londýně, v Usher Hall v Edinburghu, v Herkulově sále v Mnichově, ve Vídeňském Konzerthausu, v Konserthuset ve Stockholmu a v pražském Obecním domě a Rudolfinu.