O2 arena přivítá na koncertu Bena Cristovao 12miliontého návštěvníka

22. září 2022

Největší česká multifunkční hala, O2 arena v Praze, posouvá další návštěvnickou hranici a brzy přivítá již 12miliontého diváka. Stane se tak na koncertě českého zpěváka Bena Cristovao, který v O2 areně vystoupí 1. října.

„Máme velkou radost, že počet diváků neustále roste a akce v O2 areně fanoušky baví. Letos v období od dubna do června k nám dorazilo více než 350 000 návštěvníků a jednalo se dokonce o historicky nejúspěšnější čtvrtletí z hlediska návštěvnosti,“ pochvaluje si Robert Schaffer, předseda představenstva společnosti Bestsport a ředitel O2 areny.

Vzhledem k programu akcí, dosavadní návštěvnosti a prodejům na další koncerty je už teď jasné, že jubilejní 12miliontý návštěvník projde branami O2 areny při koncertě Bena Cristovao v sobotu 1. října. „Pro 12miliontého návštěvníka máme připraveno několik dárků. Pozveme ho mimo jiné na některou z dalších zajímavých akcí v O2 areně, při té příležitosti ho ubytujeme v našem novém hotelu STAGES HOTEL Prague, který stojí jen pár kroků od haly a určitě mu ukážeme i zázemí největší české arény. V plánu toho ale máme ještě více,“ naznačuje Robert Schaffer a dodává: „Těší mě, že další návštěvnický milník vyjde právě na koncert domácího umělce. Původní odhady vycházely až na pozdější říjnové akce, ale i úspěšné ME v basketbalu posunulo toto jubileum už na přelom září a října, právě na koncert Bena. Ten se do O2 areny vrací již podruhé a už jeho první koncert byl úžasný a naprosto srovnatelný se světovými interprety. Těšíme se na to, co si pro fanoušky připraví tentokrát.“

Rostoucí počet návštěvníků jde samozřejmě ruku v ruce s atraktivním programem a zajímavou skladbou akcí v O2 areně. Diváci zde mohou zažít pestrý mix špičkových hudebních i sportovních eventů, jako byly v uplynulých měsících například další dva koncerty Marka Ztraceného, dvě show Leoše Mareše či vzpomínkové koncerty Pocta Karlu Gottovi, koncert oscarového hudebního skladatele Hanse Zimmera, dívčích idolů Harryho Stylese či Enrique Iglesiase nebo naposledy kapely Mirai. Divácky velmi atraktivní bylo i mistrovství Evropy v basketbalu v září letošního roku a tradičně vysoká návštěvnost bývá i na hokejových zápasech HC Sparta Praha, která se v uplynulé sezoně dostala až do finále.

Dosud nejúspěšnějším co do počtu diváků byl rok 2015, kdy se v O2 areně konalo mistrovství světa v ledním hokeji. Tehdy arénu navštívilo přes milion návštěvníků. Naposledy přivítala O2 arena jubilejního – tehdy 10miliontého diváka – v lednu 2019.