Po dvou letech „covidového“ strádání O2 arena téměř vyrovnala návštěvnický rekord z roku 2015. V roce 2022 ji navštívilo 988 103 fanoušků

3. ledna 2023

O2 arena má za sebou co do počtu návštěvníků druhý nejúspěšnější rok ve své historii, v roce 2022 ji navštívilo 988 103 fanoušků, do O2 universa jich dorazilo dalších 92 117. Tímto počtem jsme se dostali na úroveň roku 2015, kdy se ovšem v O2 areně konalo mistrovství světa v ledním hokeji. Tehdy jsme taktéž atakovali magickou hranici milionu diváků za rok.

Tentokrát to však nebyl standardní rok, na který jsme zvyklí. Rok 2022 byl výjimečný v tom, že jsme konečně měli možnost odehrát téměř všechny koncerty přesunuté kvůli covid-19. Bylo to náročné, dva roky dlouhé období bez hromadných akcí a jsme vděční fanouškům, že i po několika nucených přesunech na své oblíbené interprety a sportovce dorazili právě v minulém roce. Druhého nejvyššího počtu návštěvníků v historii se nám navíc podařilo dosáhnout za „pouhých“ 10 měsíců – až v březnu se totiž definitivně rozvolnily covidové restrikce a akce se mohly konat bez omezení.

V roce 2022 se v obou našich venue odehrálo přes 150 kulturních a sportovních akcí. Díky tak enormnímu počtu jsme v říjnu mohli mimo jiné přivítat již 12miliontého návštěvníka O2 areny a posunout další významný divácký milník.

Přes 80 000 fanoušků si nenechalo ujít mistrovství Evropy v basketbalu, které se tak stalo divácky nejúspěšnější akcí uplynulého roku. Po letech se k nám vrátila i prestižní NHL a nemohl chybět již tradiční parkur. Do Prahy také dorazil Sting, Kendrick Lamar, 50 Cent, Anastacia, ZAZ, Sabaton, KISS a dokonce i Johnny Depp. Tančilo se při písních Enrique Iglesiase, Harryho Stylese, ale tradičně i v uličkách hlediště při tónech houslí Andrého Rieu. Hudební fajnšmekři si jistě přišli na své během vystoupení Sigur Rós, Placebo nebo Two Steps from Hell. Ale nezapomněli jsme ani na umělce, kteří už s námi nejsou. Vzpomínkové koncerty patřily Karlu Gottovi, Miro Žbirkovi i Ennio Morriconemu. A nesmíme zapomenout ani na stříbrný extraligový úspěch domácí hokejové Sparty.

Děkujeme za Vaši přízeň a věříme, že vás stejně tak potěší i nabitý program v roce 2023.