Společnost Prague Entertainment Group B.V. ze skupiny PPF je novým vlastníkem provozovatele Fora Karlín. Po O2 areně a O2 universu tak provozuje další významný kulturní prostor v Praze.

10. července 2021

Společnost Prague Entertainment Group B.V. ze skupiny PPF dokončila nákup 100% podílu ve společnosti Fórum Karlín a.s., která je provozovatelem stejnojmenného společenského prostoru v pražském Karlíně.  Prague Entertainment Group B.V. prostřednictvím své společnosti Bestsport, a.s. již vlastní a provozuje pražskou O2 arenu i multifunkční a kongresové centrum O2 universum.

Sál Fora Karlín pro cca 3000 osob se poprvé otevřel v roce 2014 a od té doby již úspěšně hostil stovky kulturních a korporátních akcí. Forum Karlín je mezi fanoušky oblíbené díky své atraktivní lokalitě v blízkosti centra Prahy, ale i pro svůj zajímavý architektonický vzhled. Převzetím jeho 100% podílu tak společnost Prague Entertainment Group B.V. významně rozšiřuje své pole působnosti v oblasti pořádání kulturních akcí. Je zároveň majitelem společnosti Bestsport, a.s., která vlastní a provozuje největší českou halu O2 arenu a od podzimu 2019 také nové multifunkční a kongresové centrum O2 universum.

„Spojení všech tří objektů nám dává obrovský smysl. PPF je v O2 areně činná od roku 2012 a naše téměř desetileté zkušenosti s provozováním největší české areny tak chceme určitě využít i pro další prostory. Forum Karlín je skvělý sál a svojí kapacitou cca 3000 osob perfektně zapadá do naší nabídky prostor, které chceme pořadatelům domácích i zahraničních koncertů či jiných společenských akcí nabízet,“ říká k právě dokončené transakci Robert Schaffer, předseda představenstva Bestsport, a.s.

„Já a moji partneři ze společnosti Karlín Group, Serge Borenstein a Jan Ludvík, jsme nesmírně šťastní, když vidíme, jak mladý podnik, který jsme před dvěma lety převzali, tak vyrostl a získal vlastní identitu. Ta nyní bude pokračovat pod vysoce profesionálním týmem, jenž se v Česku nachází a na který se můžeme spolehnout. Součástí naší práce bylo přeměnit Forum Karlín v tzv. ´Smart Venue´, a jeho připojení ke společnosti Bestsport a do portfolia PPF je jedno z nejchytřejších rozhodnutí, které jsme mohli udělat. Za sebe mohu říci, jak moc mne těší, že se nám podařilo zrealizovat vizi, kterou jsme měli. Vizi, která bude jistě i nadále modus operandi v nesmírně zajímavé postcovidové době, která pomalu, ale jistě přichází. Čekají nás skvělé časy!“ dodává Serge Grimaux, ředitel Fora Karlín.

O SPOLEČNOSTI BESTSPORT, A.S. 

Společnost Bestsport, a.s., která je vlastněna ze 100 % společností Prague Entertainment Group B.V. ze skupiny PPF, vlastní a provozuje O2 arenu a O2 universum. Největší česká hala O2 arena s kapacitou pro 18 000 diváků byla otevřena v roce 2004. Od té doby přivítala řadu největších hudebních hvězd ze zahraničí i domácí scény. Je také pravidelným místem konání pro vrcholné sportovní akce. Dosud O2 arenu navštívilo více než 10 milionů diváků. V září 2019 bylo otevřeno nové multifunkční a kongresové centrum O2 universum, které disponuje až 39 sály různých velkostí. Největší z nich, sál A, který pojme až 5000 osob, nyní využívá Ústřední vojenská nemocnice pro provoz Národního očkovacího centra. Vedle obou objektů Bestsport dokončuje stavbu hotelu STAGES HOTEL Prague, jejíž součástí je i významná revitalizace okolí na území bývalého brownfieldu.

O FORU KARLÍN

Forum Karlín je moderní kulturní prostor se společenským sálem s kapacitou přibližně 3000 osob. Na celkovém architektonickém řešení budovy se výraznou měrou podílel světoznámý španělský architekt Ricardo Bofill. V roce 2014 bylo Forum Karlín slavnostně otevřeno koncertem skupiny Nine Inch Nails. Forum Karlín každoročně organizuje více než stovku koncertů a různých společenských akcí. Na zdejším pódiu vystoupili např. Bryan Ferry, Goran Bregović, Placebo, Keane nebo ZAZ, z domácích hvězd např. Ewa Farna, Marek Ztracený či David Koller. V těchto dnech hostí Forum Karlín unikátní výstavu světových impresionistů s 3D zvukem BYLO, NEBYLO.