Blink-182 se vrací na rozsáhlé celosvětové turné. V pražské O2 areně se skupina zastaví v září 2023

11. října 2022

Multiplatinová, cenami ověnčená skupina blink-182 oznámila své dosud největší turné, kolosální celosvětový výlet, na kterém se Mark Hoppus, Tom DeLonge a Travis Barker poprvé po téměř deseti letech znovu sejdou. Celosvětové turné, které produkuje společnost Live Nation, zahrnuje jejich vůbec první vystoupení v Latinské Americe spolu se zastávkami v Severní Americe, Evropě, Austrálii a na Novém Zélandu od března 2023 do února 2024.

Kapela také tento pátek 14. října představí svůj nový singl „Edging“, což bude poprvé po deseti letech, kdy byli Mark, Tom a Travis společně ve studiu.

Součástí oznámení turné je také několik festivalových vystoupení v Latinské Americe a USA, mimo jiné na festivalu Lollapalooza po boku Billie Eilish a Drakea, na novém hudebním festivalu Adjacent s Paramore a na festivalu When We Were Young v roce 2023 s Green Day.

Evropa
Specialní host The Story So Far

Sep 2 – Glasgow, UK – OVO Hydro^
Sep 4 – Belfast, UK – SSE Arena^
Sep 5 – Dublin, Ireland – 3Arena^
Sep 8 – Antwerp, Belgium – Sportpaleis^
Sep 9 – Cologne, Germany – Lanxess Arena^
Sep 12 – Copenhagen, Denmark – Royal Arena^
Sep 13 – Stockholm, Sweden – Avicii Arena^
Sep 14 – Oslo, Norway – Spektrum^
Sep 16 – Berlin, Germany – Mercedes-Benz Arena^
Sep 17 – Hamburg, Germany – Barclays Arena^
Sep 19 – Prague, Czech Republic – O2 Arena^
Sep 20 – Vienna, Austria – Stadthalle^
Oct 2– Lisbon, Portugal – Altice Arena^
Oct 3 – Madrid, Spain – Wizink Centre^
Oct 4 – Barcelona, Spain – Palau Sant Jordi^
Oct 6 – Bologna, Italy – Unipol Arena^
Oct 8 – Amsterdam, Netherlands – Ziggo Dome^
Oct 9 – Paris, France – Accor Arena^
Oct 11 – London, UK – The O2^
Oct 14 – Birmingham, UK – Utilita Arena^
Oct 15 – Manchester, UK – AO Arena^

O blink-182
Od svých skromných začátků před téměř třiceti lety, kdy začali hrát v garáži v San Diegu, prodali Blink-182 více než padesát milionů alb po celém světě a rozbouřili publikum od Adelaide po Curych a stali se jednou z určujících rockových kapel své generace. Podle deníku The New York Times „žádná punková kapela devadesátých let neměla větší vliv než ‚blink-182′“. Zatímco ‚blink-182‘ už nasbírali více než slušný počet platinových desek a hitových singlů, těší se na své desáté studiové album. S Delongem, který se vrátil po téměř deseti letech, mohou fanoušci očekávat to elektrické kouzlo na pódiu, které trio v průběhu let předvádělo. S novým albem, které by mělo vyjít v roce 2023, se „blink-182“ mohou těšit na společnou budoucnost.

 

OFICIÁLNÍMI PRODEJCI NA AKCE V O2 ARENĚ JSOU TICKETMASTER A TICKETPORTAL. ZA PLATNOST VSTUPENEK ZAKOUPENÝCH U JINÝCH PRODEJCŮ NERUČÍME.