S PCR testem na České hokejové hry, startuje prodej vstupenek

7. května 2021

České hokejové hry poprvé hostí Praha. Ve středu 12. května zahájí národní tým domácí turnaj Euro Hockey Tour soubojem s Finskem. O den později vyzve v pražské O2 areně Švédy a poslední zápas před MS absolvuje v sobotu 15. května proti Rusům. Díky výjimce udělené Ministerstvem zdravotnictví ČR může vyjma omezeného množství osob v oddělených VIP prostorech každé utkání národního týmu sledovat také až 1000 fanoušků v hledišti. 

Všichni však musí mít v rámci této pilotní studie negativní výsledek PCR testu ne staršího než 48 hodin a bude nutné dodržet další hygienická opatření. Vstupenky se budou prodávat výhradně formou online na utkání s účastí české hokejové reprezentace v síti Ticketportal a Ticketmaster od pátku 7. května 2021 od 16 hodin. Zbylá utkání budou bez účasti diváků.

„České hokejové hry, tradiční vrchol domácí reprezentační sezóny, se vůbec poprvé uskuteční v Praze,“ uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král. „Přivítali jsme, že se jich nakonec mohou – byť ve velmi omezeném počtu – zúčastnit i fanoušci, které určitě čeká v O2 areně spousta zábavy a vzrušení z vrcholného mezinárodního hokeje. Už proto, že všechny zúčastněné týmy pocestují z Prahy přímo do Lotyšska a většina hráčů se tak o pár dní později představí i při mistrovství světa v Rize. “

„Jsme si vědomi, že náklady na pořízení PCR testu nejsou přívětivé, proto jsme cenu vstupenek stanovili jednotně ve výši 99 Kč na utkání. Současně jsme pro zájemce z řad fanoušků se společností Prevedig připravili akční cenu PCR testu. Se vstupenkou totiž každý fanoušek na odběrových místech společnosti Prevedig zaplatí pouze 1200 korun,“ uvádí ředitelka BPA sport marketing Jana Obermajerová za výhradního marketingového partnera Českého hokeje. 

V případě dodržení „staří“ testu bude moci fanoušek využít jeden test na první dvě utkání českého týmu a tím se dostat na nižší cenu za utkání. 

Z důvodu povinných hygienicko bezpečnostních kontrol, organizátoři apelují na včasný příchod, dodržování rozestupů, zakrytí úst a nosu respirátorem a také trpělivost při odbavování těchto kontrol před vstupem do O2 areny. 

„Prosíme, aby fanoušci využívali pouze vchodů a míst uvedených na vstupenkách. Dále si je dovolujeme upozornit, že na základě opatření vydaných MZČR není na akci povolen prodej či jakýkoli výdej občerstvení. V hale tedy budou v provozu pouze toalety. Apelujeme na fanoušky, aby se tedy dostatečně občerstvili před návštěvou utkání, a děkujeme jim za pochopení a respektování všech těchto pravidel,“ doplňuje Jana Obermajerová za organizátory turnaje.

DŮLEŽITÉ PODMÍNKY a upozornění pro zakoupení vstupenky a návštěvu utkání 

  • Negativní výsledek RT – PCR testu na covid-19 starý maximálně 48 hodin před startem utkání.
  • Tento výsledek je třeba přinést s sebou s potvrzením certifikované laboratoře, zdravotního ústavu na papíře.
  • Každý návštěvník je povinen vyplnit (nejlépe už přinést vyplněný s sebou) selfreporting formulář (ZDE) a podrobit se vstupní (změření teploty) a bezpečnostní kontrole.
  • Každý fanoušek má v areně přiděleno jedno místo a musí dodržovat bezpečnostní rozestup (1 volná řada a 1 volná sedačka na každou stranu).
  • Každý fanoušek musí mít neustále ochranu úst a nosu (minimálně respirátor FFP2 či KN95).
  • Je zakázáno v areně provozovat občerstvení, tedy prodávat či podávat jakékoli jídlo a nápoje.
  • Toalety v areně budou připraveny.
  • Vzhledem ke kontrolám výsledků PCR testu prosím přijde v dostatečném předstihu před utkáním.
  • Cena nezahrnuje náklady na pořízení RT – PCR testu. Pokud divák neprojde covid kontrolou, tedy bude mít typické příznaky onemocnění COVID-19 (např. zejména zvýšená teplota, horečka, kašel), či neprokáže věrohodně postoupení negativního RT – PCR testu, je pořadatel oprávněn takového diváka v zájmu bezpečnosti a zdraví na utkání nevpustit, a to bez nároku na vrácení vstupného či PCR testu. 

Ceny vstupenek

Všechny vstupenky jsou na sezení. Cena jedné vstupenky je 99 . Cena nezahrnuje náklady na pořízení RT – PCR testu. Vstupenky můžete kupovat ONLINE. Vstupenky na utkání bez účasti českého týmu se neprodávají. 

Levnější test se vstupenkou

Pokud si zakoupíte online vstupenku, můžete díky ní ušetřit za PCR test u společnosti PREVEDIG. Každý fanoušek, který se prokáže platnou vstupenkou na zápasy České reprezentace bude mít PCR test za cenu 1200,- kč. Akce platí na všech odběrových místech vyjma Aiolite, Aiomcia. 

Tribuny v O2 areně (pouze sektory 101 – 107, 117 – 122)

pastedGraphic.png