André Rieu se nemůže nabažit Prahy. V květnu 2019 vystoupí pošesté v O2 areně a oslaví sedmdesátiny

29. června 2018
Jakmile nizozemský houslista André Rieu skončí jedno světové turné, hned naskakuje do dalšího. V roce 2019 tento houslový mág navštíví 21 zemí na pěti kontinentech a čeká ho až stovka koncertů během jediného roku. Jednou z jeho zastávek bude 3. května 2019 opět pražská O2arena. Už pošesté! A bude to nejen oslava hudby, ale i významného životního jubilea „Krále valčíků“.

„Příští rok mi bude už 70 let, a to je dobrý důvod k oslavě. Holanďané běžně odchází do důchodu v 67 letech, ale já nikdy nepřestanu pracovat. Navíc Praha je jedním z nejkrásnějších měst na světě a mám to tu opravdu rád. Proto se sem tak rád vracím. A hlavně se kousek od Prahy narodil Antonín Dvořák, jeden z mých nejoblíbenějších hudebních skladatelů,“říká André Rieu.

Pětkrát pražskou O2arenu dokázal vyprodat a má našlápnuto to zvládnout i při šesté repríze. Hvězdní hosté, barevné kostýmy, zábavné historky, šampaňské, konfety a balonky. O nic z toho nepřijdou fanoušci fenomenálního houslisty ani příští rok. Kromě velké show, při které se nesedí, ale tančí, na ně ale samozřejmě čeká i kvalitní hudba. Rieu nabízí široký rejstřík – od svých milovaných valčíků, přes muzikálové melodie až po nejznámější operní árie. To vše za doprovodu jeho vlastního orchestru Johanna Strausse složeného z pěti desítek hudebníků z deseti zemí, který je zároveň největším soukromým orchestrem na světě.

André Rieu je nepochybně jedním z nejvíce mezinárodně uznávaných hudebníků současnosti. Na jeho koncerty chodí přibližně 600 000 diváků za rok a v návštěvnosti si tak nezadá s největšími hudebními hvězdami, jako je Bruno Mars, AC/DC nebo Rihanna. Na svém kontě má více než 40 milionů prodaných CD nebo DVD. Na českém trhu aktuálně vychází nové album Andrého Rieu s názvem AMORE. 

„Hudba a zejména valčík jsou velmi důležitou součástí mého života. Pokud se hudba dotkne mého srdce, dotýká se i vás. Tato nádherná hudba mi dovoluje přinést do života trochu radosti a humoru. Na mých koncertech je všechno povoleno – smích, tanec, pláč i zpěv. Tajemstvím mého úspěchu jsou emoce,“dodává André Rieu, který se českému publiku představí 3. května 2019.

Prodej vstupenek v ceně od 1 990 korun začíná 29. června 2018 od 10 hodin v prodejní síti Ticketportal na www.ticketportal.cza na webových stránkách www.andrerieu.com. Držitelé vstupenek Platinum v ceně 3 990 Kč se navíc mohou těšit na CD Andrého Rieu, které obdrží po vstupu do O2areny v den konání koncertu.