Buffalo Sabres a New Jersey Devils zahájí základní část sezóny 4. a 5. října v pražské O2 areně

12. března 2024

National Hockey League (NHL) a Hráčská asociace National Hockey League (NHLPA) společně s Live Nation dnes oznámily, že NHL Global Series™ 2024 presented by Fastenal zahájí týmy Buffalo Sabres, New Jersey Devils, Dallas Stars a Florida Panthers.

V pátek 4. října a v sobotu 5. října zahájí Sabres a Devils základní část sezóny 2024-25 dvojicí zápasů v pražské O2 areně. Zápasy v Praze se odehrají 4. října v 19:00 hodin a 5. října v 16:00 hodin.

Před cestou do Prahy zakončí Sabres tréninkový kemp v německém Mnichově, kde se v pátek 27. září utkají v exhibičním zápase s klubem Deutsche Eishockey Liga (DEL) Red Bull Mnichov. Půjde o slavnostní otevření zbrusu nové domácí haly Red Bull Mnichov, SAP Garden. Stars a Panthers se pak střetnou ve finské Nokia Areně v Tampere v pátek 1. listopadu a v sobotu 2. listopadu.

NHL Global Series 2024 presented by Fastenal bude 11. sezónou, kdy NHL cestuje do Evropy, aby zde odehrála zápasy základní části. Tyto zápasy jsou odměnou pro zástupy věrných a vášnivých fanoušků v Evropě, kteří si užívají přímé přenosy zápasů NHL dostupné prostřednictvím mezinárodních vysílacích a mediálních partnerů, včetně MTV Oy a Viaplay (Finsko), TV10 a Viaplay (Švédsko), TV3 a Viaplay (Norsko a Dánsko), Nova a NovaSport (Česko a Slovensko), Dajto (Slovensko), Sky a ProSieben (Německo), Sky (Rakousko) a MySports (Švýcarsko), jakož i streamovací služby NHL.TV. Největší hvězdy NHL se také představují na mnoha platformách sociálních médií a na webu NHL.com v sedmi jazycích pro mezinárodní fanoušky ligy. Ze 42 předchozích zápasů základní části NHL odehraných mimo Severní Ameriku se sedm odehrálo v Česku, všechny v pražské O2 areně. Dva zápasy v Tampere v této sezóně budou třetím a čtvrtým zápasem, které se odehrají v Nokia Areně v tomto městě, a desátým a jedenáctým ve Finsku.

CENA VSTUPENEK OD 1990,- Kč
PŘEDPRODEJ ISPORT.CZ OD 18. 3. 2024 V 10:00
PŘEDPRODEJ LIVE NATION KLUB OD 19. 3. 2024 V 10:00
PŘEDPRODEJ NHL & O2 OD 20. 3. 2024 V 8:00
PŘEDPRODEJ NEW JERSEY DEVILS FAN KLUB OD 20. 3. 2024 V 12:00
VSTUPENKY V PRODEJI V SÍTÍCH TICKETMASTER A TICKETPORTAL OD 21. 3. 2024 V 10:00

NHL Global Series 2024 presented by Fastenal bude pro Stars první zkušeností s hraním zápasů základní části mimo Severní Ameriku a stanou se tak 27. klubem, který se takových zápasů zúčastní. Pro Devils to bude druhá cesta do zámoří na zápasy základní části a pro Sabres a Panthers třetí taková cesta. Níže jsou uvedeny výsledky zápasů základní části NHL, které New Jersey, Buffalo a Florida odehrály mimo Severní Ameriku, a také odkazy na kompletní historii předsezónních zápasů NHL a zápasů základní části odehraných mimo Severní Ameriku.

NHL je globální ligou – více než 30 % hráčů NHL se v této sezóně narodilo mimo Severní Ameriku. Na soupiskách všech čtyř klubů, které se účastní NHL Global Series 2024 presented by Fastenal, je několik zahraničních hvězd, včetně rodáků ze zemí, v nichž se zápasy hrají. Útočník Sabres JJ Peterka se při návštěvě klubu v Mnichově vrátí do svého rodiště a nastoupí proti svému bývalému týmu. Peterka odehrál v sezónách 2019-20 a 2020-21 za Red Bull Mnichov 72 zápasů v DEL, než se vydal do Severní Ameriky a připojil se k Sabres. V Praze se pak do rodné země vracejí dva útočníci Devils, Ondřej Palát a Tomáš Nosek, a také útočník Sabres Lukáš Rousek, který v pražské Spartě Praha odehrál během čtyř sezon (2017-18 až 2020-21) 161 zápasů.

V listopadu se do Tampere vrátí dvojice rodáků, kapitán Panthers Aleksander Barkov a útočník Stars Roope Hintz. Kromě toho, že obě tyto opory pocházejí z Tampere, strávily nějaký čas v týmech SM-liigy, které nazývají Nokia Arenu svým domovem. Barkov byl v roce 2013 draftován Panthers z Tappary Tampere jako druhý v celkovém pořadí a Hintz zahájil svou kariéru v SM-liize v týmu Ilves Tampere v sezóně 2013-14. Jednu sezónu (2017-18) strávil v Tappara Tampere také obránce Panthers Niko Mikkola a do své vlasti se vracejí i další dva spoluhráči, útočníci Anton Lundell a Eetu Luostarinen. Kromě toho se domů vrátí i trojice dalších hráčů Stars narozených ve Finsku, obránci Jani Hakanpää, Miro Heiskanen a Esa Lindell.

Další informace o NHL Global Series 2024 presented by Fastenal, včetně časů začátků, informací o prodeji vstupenek a vysílání, budou zveřejněny, jakmile budou k dispozici, zde, stejně jako na stránkách NHL.com/fi, NHL.com/cs a NHL.com/de a na mezinárodních účtech na sociálních sítích @NHL_fi, @NHLcz a @NHLde, které budou sloužit jako oficiální domov pro všechny nejnovější zprávy a informace o NHL Global Series 2024 presented by Fastenal, stejně jako další informace z celé NHL. Média, která chtějí dostávat tiskové zprávy a avíza týkající se NHL Global Series 2024, se musí zaregistrovat a přihlásit k odběru na adrese Media.NHL.com.

Více informací naleznete také na www.livenation.cz.