Cirque du Soleil se vrací do pražské O2 areny, tentokrát s jednou z nejoblíbenějších inscenací CORTEO

28. listopadu 2023

Corteo, nejkouzelnější představení Cirque du Soleil, se vrací do Evropy a poprvé se představí divákům v Praze. Od svého vzniku ohromila tato show více než 10 milionů diváků ve 20 zemích na 4 kontinentech. Cirque du Soleil se tak znovu představí divákům v Praze, kde se letos podařilo uskutečnit 8 představení OVO, které navštívilo několik desítek tisíc diváků!

Corteo v O2 areně bude uvedeno v 7 představeních od 25. do 29. 9. 2024.

ROZPIS PŘEDSTAVENÍ
Středa 25. září 2024 ve 20:00 hod.
Čtvrtek 26. září 2024 ve 20:00 hod.
Pátek 27. září 2024 ve 20:00 hod.
Sobota 28. září 2024 v 16:00 a 20:00 hod.
Neděle 29. září 2024 ve 13:00 a 17:00 hod.

Corteo, z italského cortege, je veselý a slavnostní průvod v představách klauna. V představení se spojuje vášeň herce s ladností a silou akrobata, aby měl divák možnost se ponořit do divadelního světa zábavy, komedie a spontánnosti, který se nachází v tajemném prostoru mezi nebem a zemí.

Klaun si představuje svůj vlastní pohřeb, který se odehrává v karnevalové atmosféře a na který dohlížejí pokojně se starající andělé. Představení, v němž se střetává velké s malým, směšné s tragickým a kouzlo dokonalosti s půvabem nedokonalosti, zdůrazňuje sílu a křehkost klauna, stejně jako jeho moudrost a laskavost, aby ilustrovalo část lidskosti, která je v každém z nás. Doprovázeno lyrickou a hravou hudbou, které Corteo provede nadčasovou oslavou, v níž iluze popichuje realitu.
V prvním představení Cirque du Soleil je jeviště v aréně uprostřed a rozděluje tak scénu na dvě poloviny, což poskytuje jedinečnou perspektivu a atmosféru, jakou Cirque du Soleil v arénových představeních ještě nezažil. Kulisy inspirované Eiffelovou věží a centrální ručně malované opony dodávají jevišti grandiózní atmosféru. To udává tón poetiky představení Corteo.

 

CIRQUE DU SOLEIL
Cirque du Soleil Entertainment Group je světovou jedničkou v oblasti živé zábavy. Kromě produkce světově proslulých představení cirkusového umění přináší svůj kreativní přístup do velkého množství různých forem zábavy, jako jsou multimediální produkce, pohlcující zážitky a speciální akce. Nad rámec svých nejrůznějších kreací se Cirque du Soleil Entertainment Group snaží pozitivně ovlivňovat lidi, komunity a planetu pomocí svých nejdůležitějších nástrojů: kreativity a umění. Od svého vzniku v roce 1984 inspirovala více než 378 milionů lidí na 6 kontinentech a v 86 zemích. Kanadská společnost nyní zaměstnává více než 4 000 zaměstnanců, včetně 1 200 umělců 80 různých národností.

OFICIÁLNÍMI PRODEJCI AKCE JSOU TICKETPORTAL A TICKETMASTER. ZA PLATNOST VSTUPENEK ZAKOUPENÝCH U JINÝCH PRODEJCŮ NERUČÍME.