Ennio Morricone oslaví devadesáté narozeniny pražským koncertem!

28. června 2018
V loňském roce se zdálo, že oscarový italský hudební skladatel Ennio Morricone vystoupil v Praze naposledy. Jeho koncert v pražské O2 areně byl skvělý a standing ovation nebraly konce. Dal by se charakterizovat slovy klasika „Moji Pražané mi rozumějí.“ Právě skvělá atmosféra pražských koncertů vedla Maestra k rozhodnutí se do Prahy ještě jednou vrátit. Krásné 90. narozeniny oslaví spolu se svými českými fanoušky 25. ledna 2019 v O2 areně Praha.

Ennio Morricone patří mezi největší osobnosti filmové hudby všech dob. Autor melodií k filmům Tenkrát na západě, Profesionál, Misie, Osm hrozných, Bio Ráj nebo Hodný, zlý a ošklivý vyprodává velké haly po celém světě. Ale české publikum a Český národní symfonický orchestr mu zvlášť přirostly k srdci. Proto se i program koncertu pro Prahu vždy lišil od ostatních destinací, hrál více skladeb a dával více přídavků. Své 90. narozeniny chce strávit s tím nejlepším publikem. Rozhodl se tedy do Prahy vrátit a uspořádat zde v pořadí již šestý koncert. 

„Jsme velmi rádi, že právě naše agentura získala možnost oslavit s Maestro Morriconem jeho narozeniny. Je to pro nás čest. A velký hudební skladatel samozřejmě bude slavit na pódiu se skvělým orchestrem, pěveckým sborem a spoustou sólistů,“ hovoří o koncertu Květa Havelková z pořádající agentury JVS Group.

Ennio Morricone se řadí mezi nejúspěšnější a nejrespektovanější filmové hudební skladatele všech dob. Římský patriot má ve své sbírce nespočet ocenění, mezi které patří například cena Oskar za práci na Tarrantinově filmu Osm hrozných, nebo jako jediný hudební skladatel světa získal zlatou sošku i za celoživotní přínos kinematografii. Ennio Morricone dlouhodobě spolupracuje s Českým národním symfonickým orchestrem a na pražském koncertě vystoupí opět s tímto skvělým hudebním tělesem.

Jeho jedinečný koncert se jistě stane hitem kulturní sezóny 2019, protože nádherná atmosféra jeho koncertů se stala v Česku již pověstnou.

Důležité upozornění

DOPORUČENÍ – MĚJTE U SEBE TAKÉ HOTOVOST.

Milí fanoušci hokeje,
kvůli včerejšímu výpadku platebních terminálů ČSOB jsme v O2 areně zaznamenali potíže s platbami kartou.
Platební terminály by měly být již v provozu, ale doporučujeme mít u sebe také hotovost.

Děkujeme za pochopení.