Finále Fed Cupu bude v Praze

12. června 2018
Finále Fed Cupu, ve kterém se 10. a 11. listopadu utkají tenistky Česka s Američankami, se uskuteční v Praze v O2 areně na tvrdém povrchu.

„Pokud jde o místo, byla volba jednoznačná, v Česku není jiná hala, ve které by se finále mohlo hrát. Z minulosti dobře víme, jak to ve vyprodané O2 areně vypadá, a už dnes se proto těšíme na atmosféru plného hlediště. O povrchu jsem se radil s hráčkami a volba padla na osvědčený tvrdý povrch Novacrylic Ultracushion, na kterém jsme hráli naposledy v únoru první kolo proti Švýcarkám,“ uvedl k volbě místa a k povrchu kapitán českého fedcupového týmu Petr Pála.

„Kapacita O2 areny bude pro finálové utkání 15 000 míst. Trochu modifikujeme vestavbu tribun ve spodním patře, aby byly ochozy kompaktnější. Zahájení předprodeje je naplánováno po prázdninách v prvním zářijovém týdnu,“ uvedl za organizátory majitel pořádající agentury Česká sportovní Miroslav Černošek.

„Jménem organizátorů bych rád poděkoval hudební skupině Škwor, která měla na termín finále dlouhodobě zamluvenou O2 arénu, ale velmi ochotně se s námi domluvila na změně termínu a svůj koncert posunula,“ uvedl za organizátory Černošek. 

 

Foto: Česká sportovní / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)