Finalisté KU Young Chef 2019 v O2 areně

9. prosince 2019
V kuchyni O2 areny se za dobu jejího fungování uvařilo nespočet delikates, často tematicky spojených s akcí, která právě v hale probíhá. Člověk by si řekl, že už se snad nedá vymyslet nic nového. Omyl! Tentokrát měli hosté našich VIP pater možnost zažít skutečně neopakovatelný kulturně-gastronomický zážitek. Vycházející hvězdy kulinářské soutěže Young Chef se totiž postaraly o kulinářský doprovod zářící hvězdy Andrea Bocelliho. Sami řekněte - co může být víc, než večeřet italské delikatesy připravené opravdovými mistry italské kuchyně při poslechu italského mistra tenoru?

O to, že bychom do naší kuchyně pustili nějakého zelenáče nemusíte mít strach. Ba naopak! Tentokrát vzali do ruky vařečku opravdu jen ti nejlepší z nejlepších. Pod vedením Pavla Roubíčka a Rosti Růžanského, šéfkuchařů italských restaurací Grosseto, se o chuťové pohárky hostů postarali vítězové talentové soutěže pro mladé kuchaře KU Young Chef, jejíž je O2 arena hrdým partnerem.

young chef 02
 Soutěž Young Chef vznikla v rámci projektu „Kulinářské umění“, který je určený pro profesionály v gastronomii a studenty gastronomických a hotelových škol, kteří chtějí nakopnut svou gastrokariéru. S revoluční myšlenkou spojení mladých talentů se čtyřicátníky – profíky a perspektivními zaměstnavateli – přišel Jiří Roith. Primárním cílem jeho projektu je zlepšení úrovně gastronomického vzdělávání. 

V roce 2018 Jiří v rámci projektu „Kulinářské umění“ založil právě soutěž Young Chef pro mladé talentované studenty, kteří touží po tom zařadit se mezi gastronomickou elitu. O tom, že to byla skvělá vize nemůže být pochyb. Důkazem je vítězství Vojtěcha Petržely, studenta KU a Young Chefa, v letošním ročníku profesionální soutěže Kuchař roku Asociace kuchařů a cukrářů ČR, kde převálcoval přední kuchaře z renomovaných restaurací. Právě on společně s vítězkou druhého ročníku Kateřinou Hubáčkovou a dalšími 14 finalisty soutěže Young Chef připravovali celý večer vybrané italské delikatesy. 

young chef 03
 Divíte se, jak mladí studenti mohou zaskočit za profesionály a zvládnout luxusní menu? Není divu, když mezi jejich mentory a ambasadory, kterých je dnes přes 30, naleznete taková jména jako Filip Sajler, Lukáš Uher, Martin Staněk, Tomáš Kourek, Zdeněk Křížek, Radek David, Martin Hanus, Lucie Průšová, Jan Pýcha, Přemysl Douša, Pavel Roubíček, Rostislav Růžanský. 

Děkujeme celému kuchařskému týmu za jedinečný zážitek a věříme, že gastronomické hvězdy se s kulturními u nás v O2 areně zdaleka nepotkaly naposledy. Už teď se těšíme na další spolupráci.

young chef 04
young chef 07
 
young chef 05
 
young chef 06