Hana Zagorová & Štefan Margita poprvé spolu na turné

8. listopadu 2019
Seznámili se před rovnými třiceti lety, a byť se vzali až v roce 1992, těch devětadvacet let jsou stále spolu. A děkují osudu za to, že jejich cesty svedl dohromady! Řeč je pochopitelně o jednom z nejstabilnějších párů tuzemského showbusinessu - Hance Zagorové a Štefanovi Margitovi. Jejich láskyplný vztah je plný úcty a tolerance a nedoprovází ho žádné senzace a skandály. Zcela výjimečný a ojedinělý jev v dnešní hektické době, která věří snad na všechno. Jen ne na skutečnou a opravdovou lásku.

Česká zpěvačka, herečka, textařka a scénáristka HANA ZAGOROVÁ je díky bezmála jedenácti milionům prodaných desek nejprodávanější českou zpěvačkou všech dob. Je majitelkou 19 Platinových a Zlatých desek za úspěšné prodeje zvukových nosičů se svými písněmi.  Stala se devítinásobnou Zlatou slavicí. Své posluchače má doslova v každé generaci. Nazpívala bezmála osm set písní, k sedmasedmdesáti z nich si sama napsala text a v roce 2006 vydala knihu svých básní a písňových textů Milostně. Jako scénáristka má na svém kontě osm dílů televizního recitálu Dluhy Hany Zagorové a devětatřicetidílný noční televizní live pořad Když nemůžu spát, který v letech 1993 – 1998 i sama moderovala a zvala si do něj nejen herce a kolegy zpěváky, ale především odborníky ze světa zdravotnictví a lékařství. Absolventka brněnské JAMU zazářila v televizní inscenaci dramatu Vladislava Vančury Josefína a v dnes už kultovní filmové hudební komedii Trhák, byla hvězdou muzikálů Jack Rozparovač a Mona Lisa. Už v době jejích ostravských začátků jeden z jejích objevitelů, František Trnka, v souvislosti s ní zavedl termín beatový šanson. A hudební publicista Jiří Černý ji už v polovině 70. let ne náhodou nazval skutečnou kněžnou zpívaného českého slova. Kolegové a přátelé a pochopitelně její publikum mají Hanku rádi jako zpěvačku i jako člověka. Laskavého, moudrého, charakterního, ochotného vždy pomoci a potěšit, nesmírně empatického. Čím to je? Určitě v upřímnosti Hany Zagorové.  Že v tom, co dělá, nikdy nebyl žádný kalkul, žádná rafináda. Publikum zpěvačku právě za tuto upřímnost miluje a bezezbytku jí věří.

Rodák z Košic ŠTEFAN MARGITA je slovenský tenorista světového renomé žijící od roku 1986 v Praze. Podařilo se mu to, co jen málokterému tenoristovi ze střední Evropy. Mnohokrát s velkým úspěchem vystoupil v newyorské Metropolitní opeře, v milánské La Scale a v londýnské Královské opeře v Covent Garden a je nejen díky svému vpravdě andělskému hlasu pravidelným a vítaným hostem těch nejprestižnějších operních domů na světě (např. v Chicagu, Paříži, Madridu, San Franciscu…). Doma i ve světě ho proslavily především role v operách Petra Iljiče Čajkovského, Modesta Petroviče Musorgského, Leoše Janáčka, Albana Berga, Benjamina Brittena a Richarda Wagnera. V současnosti je považován za jednoho z nejlepších představitelů role Poloboha Ohně Logeho ve Wagnerově opeře Zlato Rýna na světě. V tuzemsku vydal už tři nadžánrová alba, za jejichž mimořádně úspěšný prodej obdržel Platinovou a Zlatou desku firmy Supraphon.

Od okamžiku, kdy jednou provždy spojili své osudy, se však rozhodli nepropojovat právě své pěvecké kariéry. Hanka kariéru milované popové divy se Štefanovou kariérou mezinárodní operní hvězdy. A byť byli mnohými a mnohokrát přemlouváni ke společným koncertům, nikdy své rozhodnutí společně nekoncertovat nezměnili. A dobře udělali. „Nikdy jsme spolu nespolupracovali“, říká Hanka. „Bedlivě jsme ale sledovali, jak se tomu druhému daří, jak úspěšný je ve své profesi. Radili jsme si, hodnotili své koncerty a představení. A najednou jsme došli k tomu, že přišla ta správná doba naše dávné rozhodnutí třeba pro jednou porušit“.  A Štefan Hanku doplňuje: „Napadlo nás to takřka současně a zjistili jsme, že do toho máme právě teď chuť a těšíme se na to asi nejen my, ale i naše publikum“.

A tak už v říjnu roku 2020 bude všechno jinak! Hanka a Štefan se za doprovodu Velkého orchestru pod taktovkou Jiřího Dvořáka, jehož Boom! Band nebude v tomto orchestru samozřejmě chybět, představí se zcela unikátním koncertním programem KONEČNĚ SPOLEČNĚ na exkluzivním turné.  Scénografem a režisérem zcela ojedinělých koncertů bude Michal Caban. Takové turné tu ještě nebylo a vyvrcholí 3. října 2020 koncertem v největší tuzemské sportovní hale – v pražské O2 Areně. Vedle svých sólových šlágrů a písní nejrůznějších žánrů spojí Hanka a Štefan své nezaměnitelné, charakteristické a na první poslech rozpoznatelné hlasy i v několika duetech. 

Výjimečná noblesa, laskavost, vytrvalost, chápající vztah k lidem, pracovitost, píle, neúnavný elán, spolehlivost, odpovědnost, obrovské zaujetí pro věc, zvídavost po všem novém a neskutečná úcta k jejich publiku udělaly z Hanky Zagorové a Štefana Margity jedny z největších hvězd České a Slovenské republiky. Hvězdy zcela ojedinělé, jakých nebylo, není a nebude v obou republikách nikdy dost. Připojte se k nim i Vy a staňte se v říjnu roku 2020 součástí turné KONEČNĚ SPOLEČNĚ!!!