Hotel s hudební tématikou STAGES HOTEL Prague vedle O2 areny získal ocenění Stavba roku 2022

14. října 2022

Moderní lifestylový hotel STAGES HOTEL Prague, který leží v bezprostřední blízkosti největší české haly O2 areny a multifunkčního komplexu O2 universum, získal prestižní ocenění Stavba roku 2022. Odborná porota na jubilejním 30. ročníku soutěže vybírala z 31 nominovaných staveb. Celkem se letos do soutěže přihlásilo 79 tuzemských a čtyři zahraniční projekty.

 „STAGES HOTEL Prague vedle O2 areny provozujeme necelý rok. Za tu dobu již víme, že ohlasy a hodnocení našich návštěvníků jsou velmi pozitivní. Pokud se stavba líbí i odborné veřejnosti, pak se podařilo skloubit záměr a cíle architekta se zájmem investora a našich hostů, z čehož máme obrovskou radost,“ řekl Robert Schaffer, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Bestsport, a.s.

STAGES HOTEL Prague je třetím objektem, který spolu s O2 arenou a multifunkčním a kongresovým centrem O2 universem společnost Bestsport vlastní a provozuje. Zároveň je třetím, který toto prestižní ocenění získal. O2 universum bylo vyhlášeno Stavbou roku 2020, O2 arena (ještě pod názvem Sazka Aréna) získala ocenění v roce 2004.

Cenu přebírali Ladislav Chvátal ze skupiny PPF, do jejíhož portfolia společnost Bestsport patří, architekt Aleš Lapka ze studia ADR, Robert Špott, ředitel společnosti SYNER, která stavbu realizovala, Jan Větvička, manažer výstavby a technický konzultant ze společnosti Norop, a Ivo Karlický, hlavní inženýr projektu ze společnosti AED project. „STAGES HOTEL Prague je součástí určité trilogie a skutečnost, že jsme dokázali získat cenu pro třetí objekt, jen dokazuje, jak kvalitní tým se na výstavbě podílel. Je to obrovský závazek, aby všechny tři naše oceněné stavby sloužily co nejlépe nejen obyvatelům Prahy, ale reprezentovaly celou Českou republiku,“ řekl Ladislav Chvátal.

STAGES HOTEL Prague byl oceněn nejen za stavební provedení, ale i celkové materiálové a barevné řešení budovy. Hotel vyniká unikátním kruhovým půdorysem, který urbanisticky velmi dobře doplňuje zejména budovu O2 areny. Interiér hotelu je proto inspirován zejména hudbou. Recepce je stylizovaná do podoby pódia, kde se při vstupu každý host může cítit jako hvězda show. Hudební motivy byly přeneseny i do samotných pokojů. Například místo klasické lampy je umístěn reflektor, který se používá při profesionálním focení, místo běžného zrcadla je použito divadelní, v každém pokoji je hostům k dispozici Bluetooth reproduktor. V lobby hotelu byl nainstalován „Trsátkový déšť“ složený ze skutečných trsátek a také závěs z LP desek, které se pohupují do rytmu hudby znějící z reproduktorů. Trsátka i LP desky jsou zavěšeny na kytarových strunách a zatíženy mikrofony a kapodastry.

Osmipatrový STAGES HOTEL Prague nabízí 300 pokojů včetně 27 apartmá s celkovým počtem 621 lůžek, 6 multifunkčních konferenčních místností, moderní Backstage Bar s venkovní terasou a stylovou restauraci v celkové kapacitě až 270 hostů, unikátní Music lounge pro jedinečné eventy, fitness a podzemní garáž pro 100 vozidel. Vnitřní společenské prostory přímo navazují na centrální otevřené atrium se zelení a na vnější piazzettu, která hotel propojuje se sousedními budovami a s nově vzniklou pěší zónou. Hotel byl otevřen 1. listopadu 2021. Zastavěná plocha hotelu činí 5 755 m2, stavba stála 1,2 mld. korun.

Hotel, který je součástí skupiny Tribute Portfolio spadající pod mezinárodní hotelový řetězec Marriott International, již dříve získal několik ocenění za své služby. Po dvou měsících provozu se umístil mezi pěti nejlepšími hotely roku 2021 na základě spokojenosti zákazníků. V oblasti spokojenosti zákazníků s F & B servisem za první čtvrtletí tohoto roku se STAGES HOTEL Prague umístil nejlépe ze všech hotelů spadajících pod značku Tribute Portfolio v regionu EMEA.