Kabát Turné 2020 se přesouvá na podzim 2021

26. června 2020

Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na nový termín, který bude oznámen v následujících dnech. 

Vyjádření skupiny:

Máme více než jen smíšené pocity… Představa, že nebudeme schopni z důvodů šíření nějaké nemoci odjet na připravené turné, by ještě počátkem tohoto roku znělo jako vědecko-fantastická povídka. Je to ale bohužel realita. Vstupenky zůstávají v platnosti, a nové se dají standardně dokoupit.

Aktuální situace, a rychlost informací od naší vlády a MZČR nás vedou k obezřetnosti, a ve svém důsledku k přesunutí termínů připraveného turné o rok. Riskovat, že budeme na poslední chvíli přesouvat turné (21 koncertů, 21 zimních stadionů) z podzimu na jaro, a poté, při sebemenším náznaku návratu aktuální epidemie či pandemie, na podzim…  Na to v aktuálních podmínkách postačí standardní chřipková epidemie, která se pravidelně na území ČR objevuje minimálně dvakrát ročně. Nikdo nebude schopen identifikovat, co je původem nákazy, a vláda opět jako první „vypne“ hromadné akce. Hýbat např. s jedním koncertem v O2 Areně klidně po měsíci je vcelku jednoduché. Přesouvat turné v připraveném počtu koncertů po krátkých časových úsecích je v podstatě nereálné.

Berte to jako rozumné a bezpečné řešení. Ve svém důsledku se spoléháme na dva faktory. Že buďto tato nákaza sama zmizí, stejně jako se objevila, nebo dojde k dokončení vývoje a následné výrobě nějaké vakcíny či léku, které by tento problém vyřešily.

Turné se de facto přesouvá přesně o rok. Řešíme intenzivně nové termíny v halách, a chceme dodržet původní plán. Jen se, dopadne-li vše dobře, vše posune „číselně“ o jeden den. Systém koncertů úterý čtvrtek, sobota, zachováme. Mělo by se to tedy posunout termínově o jeden den dopředu, tj. chceme začít (to je jediná útero-čtvtko-sobotní výjimka) ve středu 6.10.2021 v Chomutově, a pak by následovaly sobota 9.10.2021 Karlovy Vary, úterý 12.10.2021 Plzeň, čtvrtek 14.10.2021 České Budějovice atd. Termíny řešíme, a jakmile to dáme celé dohromady, uveřejníme to zde na webu, vč. případných změn.

Nicméně… Kabát chce hrát! V důsledku toho, co se aktuálně děje, a s ohledem na fakta popsaná výše, nelze realizovat turné v halách. Management kapely ve spolupráci s dalšími velkými agenturami a subjekty ze „zábavného průmyslu“ jako jsou Glanc, Live Nation, BrainZone, Black Star Media, nebo Hofa Guard, TOI TOI, tribuny Leško, … připravily unikátní projekt „SUMMER ARENA 2020“. Od konce července by měly být připraveny speciální Areny pod širým nebem, a v těch by se měli uskutečnit koncerty s omezenou kapacitou. Kabát se této „letní koncertní tour“ zúčastní. Bližší informace Vám dáme zde na web a na náš facebook zřejmě ještě tento týden. Nechte se překvapit.

Je to i snaha kapely překonat frustraci z odloženého turné, potřeba hrát, a klidně pro velmi omezený počet diváků s hromadou omezení. Jde ale i o potřebu pomoci lidem v této branži. Kolem všech kapel se pohybuje velké množství techniků, bedňáků, sekuriťáků, … Většina aktuálně neprovádí svou činnost, ale rozváží zboží z E-Shopů, pracuje ve stavebnictví atd. Chceme, aby i všichni tyto lidé mohli vykonávat činnost, pro kterou se vzdělávali, a ve které jsou fakt dost dobří! I pro ně by měl být tento projekt vzpruhou, protože mediální hlášky typu „vracíme se do normálu“, vyvolávají spíše úsměvy, než že by odráželi realitu těchto dní.