Maroon 5 se v červnu příštího roku poprvé představí v České Republice!

28. srpna 2018
Americká pop-rocková kapela Maroon 5 právě ohlásila pokračování úspěšného turné k desce Red Pill Blues, s kterým v příštím roce zavítá konečně i do Evropy. Jednou z nadcházejících zastávek bude i Praha, kde se sedmičlenná kapela z Los Angeles představí 5. 6. 2019.

Skupina vznikla v roce 1994. Tehdy šlo o středoškolskou kapelu, která si říkala Kara’s Flowers. Pod názvem Maroon 5funguje od roku 2001, kdy si členové i jasně ujasnili hudební směr, kterým se chtějí ubírat. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat – již v roce 2002 vyšlo album Songs About Jane, které přineslo průlomový hit This Love, po kterém následoval další veleúspěšný singl She Will Be Loved. Kapela i díky této desce získala v roce 2005 prestižní cenu Grammyv kategorii Nejlepší nový uměleca stala se jednou z nejsledovanějších mladých amerických kapel.

Svou silnou pozici, kterou umocňuje i charisma frontmana Adama Levina, potvrdili Maroon 5 již v roce 2007 deskou It Won’t Be Soon Before Long, ale taktéž alby Hands All Over(2010), Overexposed(2012) a pátou studiovou nahrávkou V, která vyšla o dva roky později. Z výše uvedených alb vzešla více než desítka celosvětových hitů jako například Makes Me WonderWake Up CallMiseryMoves Like JaggerPayphone,Animalsnebo Sugar, které z Maroon 5 učinily jednu z nejúspěšnějších pop-rockových kapel posledních dvou dekád.

Aktuálně mají Maroon 5 na trhu šesté studiové album Red Pill Blues, které vyšlo na sklonku loňského roku. Deska byla přijata odbornou kritikou spíše chladně, ale doposud vydané singly potvrzují, že fanoušci kapely jsou opět nadšeni. Po hitu What Lovers Dose do rádiového éteru v těchto týdnech protlačila novinka Girls Like You, jejíž video na Youtube pomalu atakuje hranici 750 milionů views a stává se globálním hitem…

Sedmičlenná kapela, která doposud prodala více než 75 miliónů singlů a alb, se od března 2018 nachází na veleúspěšném turné po Americe, které čítá více než čtyřicet zastávek. V příštím roce se vydá do Evropy, a 5. června 2019 ji v rámci Red Pill Blues Tourbudeme moci konečně přivítat i v pražské O2 areně. Skupina během show představí nejen aktuální album, ale určitě nevynechá ani většinu svých velkých hitů. 

V roli speciálního hosta se představí norská zpěvačka Sigrid, vítězka letošního ročníku prestižní soutěže BBC Music Sound of 2018a interpretka hitů Don’t Kill My Vibenebo Strangers, která je považována za jeden z největších objevů posledních let…