O2 arena a HC Sparta Praha otestují bezhotovostní platby. Na třech vybraných hokejových zápasech bude možné platit jen kartou

31. ledna 2023

Během tří utkání v rámci základní skupiny hokejové extraligy v O2 areně čeká na diváky zásadní novinka. Společnost Bestsport, majitel a provozovatel O2 areny, se společně s domácím hokejovým týmem HC Sparta Praha a partnerskou společností Mastercard rozhodla, že na vybraných utkáních ve dnech 26. 2., 28. 2. a 3. 3. bude možné v hale zaplatit pouze kartou.

Cílem těchto pilotních „cashless“ utkání je vyzkoušet moderní způsoby úhrady na stáncích. Ty mohou zajistit zrychlení a zjednodušení celého nákupního procesu a zároveň přispívají k výraznému snížení hygienických rizik, která s sebou manipulace s hotovostí mezi zákazníkem a personálem přináší.

Společnost Bestsport se snaží společně se svými partnery neustále zkvalitňovat poskytované služby v rámci celé O2 areny. Dlouhodobě na základě informací z prodejů v aréně při akcích vyplývá, že drtivá většina návštěvníků zde již běžně platí platebními kartami. Při řadě akcí v České republice, ale i v zahraničí, jsou bezhotovostní platby již standardní záležitostí.

Na třech po sobě jdoucích zápasech ve dnech 26. 2. (HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec), 28. 2. (HC Sparta Praha – HC Olomouc) a 3. 3. (HC Sparta Praha – Mountfield HK) tak bude v O2 areně možné platit pouze platební kartou. Týká se to stánků s občerstvením i merchandisingem.

 

CASHLESS UTKÁNÍ – CO BY VÁS MOHLO ZAJÍMAT?

Proč se dá na vybraných zápasech platit jen kartou?

Společnost Bestsport se snaží společně se svými partnery zkvalitnit poskytování služeb v rámci celé O2 areny a podpořit návštěvníky v užívání jejich stávajících platebních karet, které zajistí zrychlení a zjednodušení odbavení v rámci stánků s občerstvením. Zároveň se snažíme dbát i na snížení hygienických rizik, která s sebou manipulace s hotovostí mezi zákazníkem a personálem přináší. Ta jsou díky bezhotovostní platbě minimální.

Proč byly vybrány tyto konkrétní zápasy jako „cashless“?

Ve spolupráci s HC Sparta Praha jsme vybrali náhodně tři po sobě jdoucí zápasy základní části Tipsport exraligy, a to ve dnech 26.2., 28.2. a 3.3., abychom si bezhotovostní model mohli vyzkoušet a vyhodnotit.

Jaké výhody to má pro zákazníka/návštěvníka?

Hlavním cílem je zkvalitnit a digitalizovat platební služby celé O2 areny, zvýšit bezpečnost placení a eliminovat hygienická rizika týkající se našich návštěvníků. Rádi bychom podpořili naše zákazníky v užívání jejich vlastních platebních karet, což může vést k výraznému zjednodušení a zrychlení při nákupu občerstvení.

Budou už od teď všechny zápasy HC Sparta Praha bezhotovostní?

V současné době bezhotovostní režim pouze testujeme, a to na třech po sobě jdoucích zápasech HC Sparta Praha ve dnech 26.2., 28.2. a 3.3. Termíny zápasů byly vybrány náhodně po dohodě s HC Sparta Praha. Po těchto zápasech systém bezhotovostních plateb vyhodnotíme a základě výsledků se rozhodneme o dalším postupu.

Budou už od teď všechny bezhotovostní i všechny koncerty v O2 areně?

Ne, koncertů se plně bezhotovostní platby netýkají. Bezhotovostní režim nyní pouze testujeme na třech po sobě jdoucích hokejových zápasech HC Sparta Praha ve dnech 26.2., 28.2. a 3.3.

Týká se to i O2 universa?

Netýká.

Týká se bezhotovostní nákup pouze fast foodů a merchandisingu, nebo i nákupu vstupenek?

Bezhotovostní placení se při hokejových zápasech ve dnech 26.2., 28.2. a 3.3 vztahuje na nákup uvnitř arény, tedy na občerstvení a nákup merchandisingu. Nákup vstupenek na pokladnách společností Ticketmaster a Ticketportal, které jsou umístěny vně O2 areny, probíhá standardním způsobem, na který jsou zákazníci zvyklí. Na těchto pokladnách je tedy možná platba kartou i hotově.

Bude možné platit jakoukoliv platební kartou?

Ano. Během utkání budou akceptovány všechny druhy standardních platebních karet, tj. Mastercard, Visa, American Express…