O2 arena přivítala 10miliontého diváka, stala se jím Blanka Doležalová

20. ledna 2019
Největší českou multifunkční halu, O2 arenu v Praze už navštívilo více než 10 milionů diváků. Jubilejním 10miliontým divákem se stala 37tiletá Blanka Doležalová ze Záboří nad Labem, která navštívila představení Putování s dinosaury v neděli 20. ledna 2019 (v 15.00 hod). “V O2 areně jsem úplně poprvé, při čekání na vstup si manžel ještě posteskl, že jsme vybrali nejdelší frontu - ale stálo to za to. Je to pro mě opravdu příjemné překvapení,” řekla dojatá návštěvnice.

“Jsme rádi, že jsme desetimiliontého diváka přivítali ještě dříve, než oslavíme patnáct let fungování areny a věřím, že díky atraktivnímu programu O2 areny bude vzrůstající trend návštěvnosti v nebližších letech pokračovat,” řekl Robert Schaffer, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Bestsport a O2 areny. 

Desetimilionté návštěvnici předal hned několik cen –  kromě jiného získala Blanka Doležalová balíček vstupenek na akce, které se v areně budou konat v roce 2019, soukromou prohlídku zákulisí O2 areny i poukaz na O2 TV na jeden rok a set-top box, které věnovala společnost O2. Jako “bonus” pozval 10miliontou návštěvnici Blanku Doležalovou na jeden ze svých květnových koncertů pozval populární český moderátor Leoš Mareš.

“Já už vstupenky mám, ale samozřejmě ráda pozvání přijmu,” netajila Doležalová. Překvapen byl i Mareš. “Desetimiliontým návštěvníkem se stal čověk, který je poprvé v životě na akci v O2 areně – a ještě k tomu plánuje jít na můj koncert. To je opravdu mimořádné,” řekl.

V roce 2019 nabídne největší česká multifunkční hala několik taháků – v únoru zde vystoupí americká skupina Twenty One Pilots, tři koncerty v květu absolvuje Leoš Mareš, v rámci svých koncertních šňůr neobejdou O2 arenu ani Elton John nebo Phil Collins a v programu nechybí rodinná show Cirque de Soleil s představením Toruk. Na podzim se do Prahy chystají americká zpevačka Ariana Grande, držitel ceny Grammy Michael Bublé, Ital Eros Ramazzotti a závěr roku zpestří druhý ročník největší světové akce v parkurovém skákání Global Champions Prague PlayOffs. 

Největší česká multifunkční hala byla slavnostně otevřena 24. dubna 2004 při příležitosti mistrovství světa IIHF v ledním hokeji pod tehdejším názvem Sazka arena. V roce 2017 získala O2 arena nominaci mezi pět nejlepších koncertních arén světa v prestižní soutěži Pollstar Awards.