Padl rekord návštěvnosti O2 areny – koncert skupiny Metallica vidělo 20 174 fanoušků

3. dubna 2018
O2 arena v Praze zaznamenala rekord návštěvnosti - koncert americké skupiny Metallica v rámci evropského turné WorldWired tour vidělo na Velikonoční pondělí 2. dubna 2018 celkem 20 174 fanoušků. Od roku 2004, kdy byla O2 arena otevřena, nevidělo jednu akci takové množství diváků.

Metallica_rekord

O2 arena patří k nejmodernějším multifunkčním arénám v Evropě. Pro sportovní akce je to 17 400 fanoušků a v případě koncertů se kapacita haly může pohybovat až kolem 20 000 diváků – v závislosti na uspořádání pódia a možnosti využít sektory v jeho okolí.

V případě koncertu skupiny Metallica se povedlo maximalizovat využití prostoru a “velikonoční představení” jedné z nejpopulárnějších metalových skupin světa vidělo v pondělí v Praze rekordních 20 174 fanoušků.

Ve statistikách návštěvnosti O2 areny tak došlo ke změně – koncert české skupiny Kabát, který loni v listopadu shlédlo 20 083 diváků, byl odsunut do pozice druhé nejnavštěvovanější akce.

Pořadatelem koncertu skupiny Metallica byla společnost Live Nation.

Metallica_rekord03

Skupina Metallica vznikla v roce 1981, založili ji bubeník Lars Ulrich s kytaristou a zpěvákem Jamesem Hetfieldem a stala se jednou z nejvlivnějších a komerčně nejúspěšnějších rockových kapel v hudební historii. Během své kariéry skupina prodala okolo 110 milionů alb po celém světě a svým fanouškům se představila  doslova na všech sedmi kontinentech.

Vydala několik multiplatinových alb, včetně alba Metallica z roku 1991 (běžně označovaného jako The Black Album), kterého se jen v USA prodalo více než 17 milionů, což z něj činí nejprodávanější album v historii Soundscan. Metallica také získala četná ocenění a uznání, včetně devíti cen Grammy, dvou American Music Awards a několika cen MTV Video Music Awards, v roce 2009 byla uvedena do Rock and rollové síně slávy a muzea. V prosinci 2013 se Metallica zapsala do historie svým jedinečným koncertem v Antarktidě a stala se tak první kapelou, která koncertovala na všech sedmi kontinentech během jednoho roku, čímž si vysloužila zápis do Guinnessovy knihy rekordů.