Páteční utkání mezi týmy HC Sparta Praha a HC Dynamo Pardubice se odkládá

22. prosince 2023

Jsme hluboce zarmouceni a šokováni z tragické události, která se včera odehrála v prostorách Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V předvečer utkání, které mělo být ozdobou extraligy a vyvrcholením první poloviny základní části, došlo v našem městě k bezprecedentní tragédii, která nemá v naší zemi obdoby.

Dnešní večer ve vyprodané O2 areně měl být oslavou hokeje a zábavou pro tisíce fanoušků. V tento okamžik však naše myšlenky směřují jen k rodinám a blízkým obětí. Nedovedeme si představit, že zatímco rodiče přišli o své děti, prarodiče o své vnuky a vnučky, přátelé o své kamarády, my se radujeme ze vstřelených branek a získaných bodů.

Atmosféra hrůzného čtvrtečního činu očekávanou sváteční náladu utkání mezi Spartou Praha a Dynamem Pardubice zhatila. Všichni myslíme na nevinné oběti hrůzného činu a jejich blízké.

„S respektem a úctou k obětem i pozůstalým po včerejší střelbě na půdě Filozofické fakulty UK jsme rozhodli o odložení dnešních utkání Tipsport extraligy. Naše rozhodnutí bylo podpořeno kluby napříč celou soutěží,“ říká ředitel APK LH Martin Loukota. O náhradním termínu utkání vás budeme co nejdříve informovat.