Petr Janda z Olympiku dnes slaví své 75. narozeniny

2. května 2017
Ikoně českého bigbítu Petru Jandovi je 2. května 75 let.

Zpěvák, skladatel a frontman legendární skupiny Olympic je stále v rockovém světě aktivní. Letos s kapelou, která stejně jako on oslaví půlkulaté výročí, chystá na listopad velkolepý koncert v O2 areně k 55 rokům od založení Olympiku.

Umělecká dlouhověkost Petra Jandy je obdivuhodná a u nás v podstatě nemá obdobu. Jsou tu sice i starší interpreti, ale nikdo není s krátkou přestávkou v 90. letech stále tak aktivní koncertně i skladatelsky celých 55 roků, tedy po dobu existence skupiny Olympic. Navíc se většinou autorsky nemusí za nic vyloženě stydět, což z Petra Jandy dělá také unikát domácí scény,“ říká hudební publicista a moderátor Petr Korál, který je kromě jiného spoluautorem knihy Vzpomínky plíživé aneb Jasná zpráva o Olympiku (2002).

Skupina Olympic ve složení Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a Martin Vajgl vystoupí na velkém narozeninovém koncertu v pražské O2 areně 9. prosince 2017. Kapela, která vznikla v roce 1963, je právem označovaná za zakladatele české rockové hudby. Po famózním debutovém albu Želva dokázala fanoušky fascinovat i následujících pět dekád. Během této doby vydala 20 studiových alb, desítky výběrových alb. Odehrála více jak 7 000 koncertů  a letos  hodlá všechny překvapit nebývalou show v O2 areně.

Na koncertě s Olympikem vystoupí Pavel Chrastina, Ladislav Klein, František Ringo Čech, Jiří Korn, Milan Peroutka junior a pozvánku mimo jiné předběžně přijaly Marta Jandová a Petra Janů.