Rekordní rok: do O2 areny loni přišlo přes milión lidí, nejvíc v její historii!

7. února 2016
Rekordní návštěvnost za uplynulý rok zaznamenala pražská O2 arena.

Na celkem 109 pořádaných akcí se přišlo podívat více než milión diváků (přesně 1 062 501). Znamená to, že průměrná návštěvnost na akci dosáhla bezmála 10 tisíc lidí. „Návštěvnost je unikátní stejně jako počet akcí, který by byl ještě větší, pokud by loni na jaře tehdy ještě domácí Slavia hrála v play off. Při vědomí letní odstávky, kdy se v hale provádí složitější opravy a údržba, to vychází, že máme každý třetí den nějakou akci,“ uvedl generální ředitel O2 areny Robert Schaffer.

Rozhodující podíl na loňském rekordním čísle mělo mistrovství světa v hokeji, při kterém O2 arenou prošlo přes půl milionu lidí. „Jsme velmi rádi, že jsme přispěli k tomu, že šampionát byl mezinárodní hokejovou federací hodnocen jako nejúspěšnější v historii,“ doplnil Robert Schaffer. „Jen z mistrovství v hokeji ale žít nemůžeme, jde o mimořádnou událost koncentrovanou do krátkého času. Naší povinností je nabízet stále co nejlepší program. A to se nám podařilo. Velmi kladně hodnoceno bylo březnové evropské halové mistrovství Evropy v atletice a loňská skladba koncertů rovněž nabídla zážitek pro každého. A stojí za to připomenout, že v týmových tenisových soutěžích platilo vítězné kouzlo O2 areny i v minulém roce, kdy české tenistky opět vybojovaly cennou trofej,“ uvedl dále s tím, že programový kalendář doplnila řada TOP koncertů včetně „dvojáku“ Madonny.

Jaro loňského roku nicméně bylo pro O2 arenu svým způsobem i turbulentním obdobím. Proběhlo zde sice velmi úspěšné mistrovství světa, ale aréna přišla o svůj domácí hokejový klub, protože HC Slavia neudržela extraligu a po neúspěšné baráži spadla do 1. ligy. „Znamenalo to jistou komplikaci z pohledu naplnění programového kalendáře sportem. Jako ředitel O2 areny vždy usiluji o co největší počet pořádaných akcí a extraligový hokej vždy pravidelně zajišťoval ze zhruba stovky akcí konaných ročně v O2 areně necelou jednu třetinu z nich. Loni na jaře, po konci sezony, jsme zvažovali, zda výpadek Slavie nahradit koncerty a jinými kulturními akcemi. Mistrovství světa v hokeji ale ukázalo, že hokej do naší arény jednoznačně patří, a proto jsem rád, že jsme se Spartou nalezli společnou cestu, že se jí u nás daří a těšíme se na play off,“ dodal Robert Schaffer.

OFICIÁLNÍMI PRODEJCI AKCE JSOU TICKETPORTAL A TICKETMASTER. ZA PLATNOST VSTUPENEK ZAKOUPENÝCH U JINÝCH PRODEJCŮ NERUČÍME.