Rok 2018 byl pro O2 arenu návštěvnicky druhým nejúspěšnějším

14. ledna 2019
Víc než 950 000 návštěvníků za rok, tak zní bilance největší české multifunkční haly, O2 areny v Praze za rok 2018. Uplynulá sezona se stala druhým nejúspěšnějším rokem O2 areny z pohledu návštěvnosti.

“Zatím návštěvnicky nejúspěšnějším rokem O2 areny byl rok 2015, kdy se v České republice konalo mistrovství světa v ledním hokeji. Tehdy překonala návštěvnost milion diváků,” říká Robert Schaffer, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Bestsport a O2 areny. Návštěvnost areny postupně roste. “Přivítat víc než 950 tisíc diváků v jednom roce bez akce, jakou je mistrovství světa v ledním hokeji, nám potvrzuje, že O2 arena nabízí vskutku atraktivní program. Je to pro nás pozitivní signál i závazek do dalších let.” 

V roce 2018 patřily mezi nejúspěšnější akce v O2 areně koncerty skupin Imagine Dragons, Metallica, Depeche Mode, dvojkoncert Leoše Mareše nebo tři koncerty české skupiny Lucie, mezi sportovními akcemi se vyjímalo (vítězné české) finále Fed Cupu, mistrovství světa ve florbale a zejména premiéra největší světové akce v parkurovém skákání Global Champions Prague PlayOffs. 

Návštěvnost O2 areny se navíc blíží k zásadnímu milníku – pražskou halu navštíví 10miliontý divák o blížícím se víkendu, kdy jsou na programu představení Putování s dinosaury. “Jsme rádi, že desetimiliontého diváka přivítáme ještě dříve, než oslavíme patnáct let fungování areny,” říká Schaffer. Největší česká multifunkční hala byla slavnostně otevřena 24. dubna 2004 při příležitosti mistrovství světa IIHF v ledním hokeji, pod tehdejším názvem Sazka arena. V roce 2017 získala O2 arena nominaci mezi pět nejlepších koncertních arén světa v prestižní soutěži Pollstar Awards.

Pro 10miliontého diváka je v O2 areně připraveno několik dárků – kromě jiného získá balíček vstupenek na  akce, které se v areně budou v roce 2019 konat, ale i soukromou prohlídku zákulisí O2 areny v průběhu roku 2019. Společnost O2 mu poskytne “televizní balíček” O2 TV L na rok včetně set top boxu.