Tým Světa na Laver Cupu posílí Američan Sock

1. srpna 2017
Povahou temperamentní a stylově výbušný. Jack Sock je další velké jméno, které doplňuje základní sestavu týmu Světa na blížícím se Laver Cupu.

Devatenáctý hráč světového žebříčku se představí v Praze po boku Kanaďana Milose Raonice a krajana Johna Isnera a jakožto pestrá osobnost doplní tým citem pro hru a jedinečnou schopností komunikace s fanoušky. 

Po letošním vítězství na turnajích v Aucklandu a v Delray Beach, díky čemuž se stal na začátku roku číslem čtrnáct ve světovém žebříčku, půjde o další vrchol jeho letošní sezony. 

Čtyřiadvacetiletý hráč získal tři tituly v rámci turnajů ATP a v roce 2010 ovládl juniorské US Open. K tomuto grandslamovému vítězství přidal také titul ve čtyřhře s Vaskem Pospisilem na Wimbledonu v roce 2014. 

Američan rád soutěží v týmu, o čemž svědčí jeho výkony na loňských olympijských hrách v Riu de Janeiro 2016, kde jako jediný tenista získal dvě medaile. Ve smíšené čtyřhře se stal olympijským vítězem po boku Bethanie Mattek-Sandsové a k tomu přidal bronz v mužské čtyřhře se Stevem Johnsonem. I proto je pro něj letošní premiérový ročník Laver Cupu velkou inspirací. 

„Nejpamátnější momenty své kariéry mám spojené právě s týmovými soutěžemi,“ přiznal Sock. „Proto je mi velkou ctí být součástí Laver Cupu.“ 

Ačkoliv si uvědomuje, jak velká výzva je čelit týmu Evropy, v němž se představí Roger Federer, Rafael Nadal nebo Dominic Thiem, povzbuzuje Socka síla jeho spoluhráčů. „Když hrajete proti takovým legendám, jako jsou Roger a Rafa, jsou Milos a John ideálními hráči, které chcete mít na své straně. Mám štěstí, že jsem si v Davis Cupu a na několika turnajích mohl zahrát ve čtyřhře právě s Johnem. A všichni jsme si vědomi neuvěřitelných schopností, které Milos předvádí. Navíc tu máme Johna McEnroea, který tým povede jako kapitán. Opravdu se moc těším.“  

Kapitán týmu Světa John McEnroe je nadšený, že může být Sock součástí jeho týmu a doplňuje skupinu hráčů se skvělým podáním.

„Jack Sock má nejen silné podání, ale taky dovede týmu dodat velkou energii. Sílou své osobnosti a schopností vyhrát jakýkoliv zápas reprezentuje příští generaci hráčů,“ uvedl McEnroe.

„Fanoušci v Praze budou jeho hru milovat a tým Evropy jistě ví, jakým nebezpečím pro ně bude jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře. Nemůžu se dočkat toho, co Jack přinese do týmu Světa.“

Laver Cup se odehraje na jednom kurtu během tří dnů v září v pražské O2 areně. K vidění budou utkání ve dvouhře i čtyřhře. 

Turnaj je pojmenován po tenisové legendě Australanu Rodu Laverovi, který jako jediný získal dvakrát kalendářní Grand Slam (jako amatér i jako profesionál), a svými výkony nastavil laťku světovému tenisu. 

 

Laver Cup – fakta

  • Laver Cup je třídenní turnaj,  ve kterém se představí tým šesti nejlepších hráčů z Evropy proti šesti nejlepším hráčům světa 
  • Roger Federar, Rafael Nadal, Dominic Thiem a bTomáš Berdych potvrdili svou účast v týmu Evropy. 
  • Milos Raonic, John Isner a Jack Sock budou hrát za tým Světa
  • První tři roky povede tým Evropy Björn Borg a tým Světa John McEnroe
  • Turnaj je pojmenován na počest australské tenisové legendy a jednoho z nejlepších hráčů všech dob Roda Lavera, jediného tenisty, který ve své kariéře dokázal získat dva kalendářní Grand Slamy
  • Unikátní formát ukáže přehlídku tenisových superstar zápolících ve stejném týmu, vytvářejících deblové dvojice a podporujících jeden druhého
  • První ročník se odehraje v pražské O2 areně od 22. do 24. září 2017
  • V příštím roce se bude Laver Cup konat v USA
  • Laver Cup se bude konat dva týdny po US Open každý rok, kromě let konání olympijských her.