Jízda v kočáře po Staroměstském náměstí odstartovala turné muzikálu na ledě Popelka

20. listopadu 2017
Na Staroměstském náměstí dnes bylo živo. Jeden z historických kočárů dnes patřil účinkujícím z muzikálu Popelka na ledě, který v neděli 26. listopadu vyráží na své turné po České republice, přičemž zavítá i do Německa a na Slovensko. Několikaměsíční pouť Popelka zakončí 13. ledna 2018 v pražské O2 areně, kam se vrací po třech letech.

V pražském Muzeu Grévin se ústřední krasobruslařská dvojice Konstantin Gavrin a Anastasia Martyusheva, která ztvárňuje hlavní role Prince a Popelky, nejprve uvedla efektní zvedačkou, poté se obsazení muzikálu v čele s Danou Morávkovou, Tomášem Savkou a Ondřejem Rumlem přesunulo na Staroměstské náměstí a za velkého zájmu turistů si užilo jízdu v kočáře, což se tematicky k muzikálu o Popelce skvěle hodilo.

Kouzelný muzikál na ledě Popelka v rámci Turné 2017/2018 navštíví tři státy a deset měst. Na svých cestách se muzikál představí nejvýchodněji ve slovenských Košicích, nejzápadněji v německém Düsseldorfu a vyvrcholí po Novém roce v pražské O2 areně, kde se pro velký zájem odehrají hned dvě představení v jednom dni.

Scénář Jindřicha Šimka obsahující veškeré prvky pohádkové fantazie, nádherná původní autorská hudba Petra Maláska, skvělé písňové texty Václava Kopty a velkolepá variabilní scéna Petra Hlouška jsou základními kameny úspěchu této výpravné rodinné show.

Hlavním postavám Popelce a Princi opět propůjčí své hlasy Lucie Bílá a Ondřej Ruml. „Tato show je koncipovaná tak, aby vjem na diváka působil ve velkém prostoru. O2 arena je velmi vhodné místo pro akci tohoto typu,“ svěřil se Ondřej Ruml. O2 arenu přitom sám dobře zná ze svých vystoupení, zpíval zde třeba na koncertu Petr Hapka žije nebo na sedmdesátinách Karla Gotta.

Na třicetimetrové scéně s točnou, která je vystavěna na ledové ploše do podoby zámku, zámecké zahrady i podzámčí, ztvární další role herecké a pěvecké hvězdy, jako jsou Tomáš Savka, Dalibor Gondík, Dana Morávková, Hana Křížková, Vlastimil Harapes, Hana Buštíková, Renáta Podlipská, Leona Černá Stříbrná, Rudolf Kubík a další. Novinkou oproti předešlým letům je přidaná LED stěna, která celou scénu ještě více prosvítí a dodá jí tu správnou pohádkovou podobu. „Kdybych se stále věnovala krasobruslení, už nyní bych byla v důchodu, takže jsem ráda, že jsem nakonec stále u herecké profese. O to víc ale obdivuji výkony krasobruslařů během představení. Umím si představit, co to pro ně znamená a jaká je to dřina. Vždyť v sólových krasobruslařských číslech Princ s Popelkou společně předvádějí ty nejtěžší zvedané figury včetně spirály smrti,“ oceňuje Dana Morávková, která se zhostí role Královny.

Pro Tomáše Savku v roli Pohádkového čaroděje má tento muzikál i zásadní osobní nádech. „Miluju pohádku Tři oříšky pro Popelku. A navíc tento muzikál mě svedl dohromady s mojí současnou ženou Zuzanou. Pro mě je to první muzikál na ledě. Je to krásně zrežírované, divák se snadno nechá unést pohádkovou atmosférou. Je to úplně jiné, než klasické divadlo. Když v hale, jako je O2 arena, divák zatleská, je to opravdu bouřlivé. Mám tam i jedno místo, kdy trnu za kolegy krasobruslaře, aby vše dobře dopadlo. To když v čísle Hvězdy přijede na led dvojice a skočí salto vzad. To pokaždé zatnu palce, aby to nikdo neviděl. Když doskočí, odlétne led a diváci začnou bouřit. To je prostě nádhera,“ pochvaluje si Tomáš Savka.

Turné startuje již tuto neděli (26. 11.) v hanácké metropoli ve Zlíně na zimním stadionu Luďka Čajky. Během pondělí navíc již přilétají umělci z krasobruslařských velmocí, jako je Kanada a Rusko, kteří ztvárňují role na ledě. Popelka na ledě je skutečným světovým unikátem. Přiváží ji šest kamionů, tři autobusy a několik doprovodných vozidel. Takřka stočlenný tým štábu, účinkujících a techniky zajišťuje chod celého představení.

Představení plné pohádkové fantazie a kouzel, salta na ledě, akrobatická čísla, při nichž se tají dech, velkolepá a výpravná scéna s dokonalou filmovou projekcí, překrásné dobové kostýmy, fascinující světelná kompozice se spousty efektů a špičková choreografie – to je POPELKA – kouzelný muzikál na ledě. Díky svému uměleckému pojetí a ztvárnění je v současné době jedním z nejlepších projektů uváděných na ledové ploše, který se již stal pro statisíce diváků nezapomenutelným zážitkem.

Více informací k představení naleznete na www.PopelkaNalede.cz