Laver Cup: Borg si do týmu Evropy vybral Berdycha

15. srpna 2017
Česká jednička Tomáš Berdych je prvním jménem, které zvolil kapitán týmu Evropy Björn Borg pro zahajující ročník Laver Cupu jako tzv. kapitánův výběr.

Berdych bude součástí týmu po boku hvězd z top desítky Rafaela Nadala, Rogera Federera, Marina Čiliče a Dominica Thiema v turnaji, který se odehraje v pražské O2 aréně 22. až 24. září 2017.

Zařazení světové patnáctky zajistí, že se v turnaji objeví minimálně devět hráčů ze současné TOP 20 hráčů světového žebříčku.

Kapitán týmu Evropy Björn Borg je nadšený z toho, že Berdych přijal jeho pozvání.

„Tomáš potvrdli již dříve, že by chtěl být částí nového inovativního turnaje, a já jsem moc rád, že náš tým doplní. To, že můžeme volbou kapitána přibrat kvalitního hráče, který se minulý měsíc probojoval do semifinále Wimbledonu, dokazuje sílu naší sestavy,“ uvedl Borg.

Berdych je stálý účastník velkých turnajů, který se za posledních osm let dostal vždy alespoň jednou do čtvrtfinále grandslamového podniku. Je sedminásobný grandslamový semifinalista a jediný z hráčů mimo respektované „velké čtyřky“, kterému se podařilo dostat do semifinále všech čtyř grandslamů. Jeho nejlepším výsledkem je finále Wimbledonu v roce 2010.

Jednatřicetiletý hráč dosáhl svého osobního maxima v roce 2015, kdy se stal světovou čtyřkou, a během své kariéry získal celkem 13 titulů z okruhu ATP. Stabilita jeho hry mu pomohla dokončit posledních sedm sezon v TOP 10.

Berdych je dlouhodobě oddaný Davis Cupu a je jedním z pouze tří Čechů, kteří zvítězili v padesáti zápasech soutěže. Svůj tým dovedl k titulům v letech 2012 a 2013.

Vzhledem ke skutečnosti, že se první ročník Laver Cupu odehraje v Praze, je zapsání 195 cm vysokého tenisty do soupisky bonusem pro fanoušky České republiky. 

„Opravdu nepřeháním, když řeknu, že máme nejlepší tenisové fanoušky na světě. Tento turnaj pro ně bude dárkem,“ řekl Berdych, když v únoru společně s Rogerem Federerem zahájil prodej vstupenek na Laver Cup.

Nyní Berdych svou účast potvrdil a věří, že ho tato příležitost posune k novému kariérnímu vrcholu.

„Své spoluhráče znám už dlouhou a všechny z nich hluboce respektuji. Zahrát si s nimi v soutěži jako je tahle bude úplně jiná zkušenost a já se nemohu dočkat, že budu její součástí,“ dodal Berdych. „Zahrát si v Praze před našimi úžasnými fanoušky udělá z této události ještě něco více speciálního.“

Borg uvede poslední doplňující jméno týmu Evropy v následujících týdnech.

Kapitán Světa John McEnroe má stále dvě možnosti výběru, aby doplnil svou sestavu sestávající z hráčů top 20 Milose Raonice, Jacka Socka, Johna Isnera a Sama Querreyho.

 

 

TÝM EVROPY

TÝM SVĚTA

 

 

Kapitán: Bjorn Borg

Kapitán: John McEnroe

[2] Rafael Nadal

[10] Milos Raonic

[3] Roger Federer

[16[ Jack Sock

[6] Marin Cilic

[19] John Isner

[8] Dominic Thiem

[20] Sam Querrey

[15] Tomáš Berdych

Kapitánův výběr bude oznámen

Kapitánův výběr bude oznámen

Kapitánův výběr bude oznámen

 

Hodnocení k 14. srpnu 2017

 

Vstupenky

V prodeje jsou aktuálně vstupenky na premiérový ročník Laver Cupu, uvolněny z tzv. technických blokací pro potřeby organizace akce.
Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketportal resp. prostřednictvím oficiálního webu www.lavercup.com

 

Laver Cup – rychlá fakta

  • Laver Cup je třídenní turnaj, ve kterém se představí tým šesti nejlepších hráčů z Evropy proti šesti nejlepším hráčům světa
  • Turnaj je pojmenován na počest australské tenisové legendy a jednoho z nejlepších hráčů všech dob Roda Lavera, jediného tenisty, který ve své kariéře dokázal získat dva kalendářní Grand Slamy

–      Unikátní formát ukáže přehlídku tenisových superstar zápolících ve stejném týmu, vytvářejících deblové dvojice a podporujících jeden druhého

  • První ročník se odehraje v pražské O2 aréně od 22. do 24. září 2017

–      Lokace Laver Cupu bude každý rok rotovat mezi metropolemi Evropy a zbytkem světa

  • V příštím roce se bude Laver Cup konat v USA

–      Laver Cup se bude konat dva týdny po US Open každý rok, kromě let konání olympijských her.