Nové hvězdy pro Laver Cup

29. června 2017
John Isner a Dominic Thiem potvrdili účast v Laver Cupu

U prvního ročníku Laver Cupu nebude chybět americký tenista John Isner. Tenista s jedním z nejtvrdších podání na světě se představí v týmu Světa po boku Kanaďana Milose Raonice.

Účast v Laver Cupu je další kapitolou kariéry Johna Isnera, který dosud získal deset titulů na okruhu ATP a na konto si připsal několik výjimečných rekordů – včetně vítězství nad Nicolasem Mahutem v prvním kole Wimbledonu 2010 v nejdelším zápase tenisové historie, jenž trval víc než jedenáct hodin.

Myšlenka startovat v unikátním turnaji jménem Laver Cup Johna Isnera nadchla. Američan vyhlíží souboj s týmem Evropy. “Každý hráč, který vnímá historii, si uvědomuje, co dokázal Rod Laver, a jsem hrdý na to, že budu hrát v prvním ročníku Laver Cupu,” řekl 21. tenista světového žebříčku. 

“Hrát v týmu je vždycky mimořádné a pro nás tenisty je to ojedinělá příležitost být součástí něčeho většího, než jsme my sami jako jednotlivci. Být v jednom týmu s hráči, jako je Milos, kterého obvykle vídám na druhé straně sítě, bude skvělé. Určtě to bude vypjatá akce, zejména když proti nám budou stát výborní tenisté jako jsou Roger a Rafa, kteří mají oba skvělou sezonu. Už se nemůžu dočkat rad kapitána John McEnroe. Užijeme si hodně legrace.”

Dvaatřicetiletý Isner má na kontě několik vítězství nad Federerem a patří k tenistům, kteří svou hrou umějí potrápit nejlepší hráče na světě. Na letošním turnaji v Římě porazil nejdříve světovou trojku Stana Wawrinku a posléze v semifinále i Marina Čiliče, který je v žebříčku postavený výše než Američan.

Start Johna Isnera v týmu Světa potěšil kapitána Johna McEnroea, který už připravuje strategii na jednotlivé zápasy. “Jsem opravdu rád, že John bude součástí týmu Světa,” řekl McEnroe. “Kdo by v týmu nechtěl šampiony jako je on? Je to tenista s jedním z nejlepších podání na světě a všichni už jsme viděli, jakou škodu s ním umí napáchat. Myslím, že žádný ze špičkových hráčů nechce vidět v turnajovém pavouku jeho jméno vedle svého.”

“Nelze popřít, že Evropané vypadají na papíře opravdu skvěle, Roger a Rafa jsou letos opravdu mimořádně úspěšní. Ale z hráčů, jako je John, dostane týmová soutěž to nejlepší,” dodal McEnroe. “Nezapomínejte, že Rogera porazil v utkání Davisova poháru na jeho půdě ve Švýcarsku. A urvat takové vítězství chce opravdu nervy z ocele. Laver Cup se krystalizuje jako skvělá soutěž, na kterou se už pravdu hodně těším.”

Evropa silnější o Thiema

Osmý tenista světového žebříčku Dominic Thiem je další hvězdou, která posílí tým Evropy v prvním ročníku Laver Cupu, jenž se bude konat 22.-24. září 2017 v Praze.

Třiadvacetiletý Rakušan je v současnosti ve velké formě, což potvrdil tím, že jako jediný hráč letos na antuce porazil Rafaela Nadala. V Thiemově případě to bylo potvrzení pravidla „do třetice všeho dobrého“, neboť španělskému fenoménovi podlehl ve finále turnajů v Madridu a Barceloně, než ho dokázal zdolat ve dvou setech ve čtvrtfinále v Římě.

Na tento výkon Thiem navázal na Roland Garros svým prvním vítězstvím v kariéře nad Novakem Djokovičem, jenž obhajoval loňský triumf. V semifinále ho pak zastavil Nadal. Právě pouze Nadal má má tuto sezonu na kontě více vyhraných zápasů než Thiem. S osmi tituly ATP ve sbírce je Rakušan považován za jednu z největších hvězd budoucnosti, jež si rozhodně zaslouží pozornost.

„Jsem poctěn a hrdý na to, že se připojím k Rafovi a Rogerovi, dvěma nejlepším hráčům historie, a zahraju si za Tým Evropy na Laver Cupu,“ uvedl Thiem. „V minulých týdnech jsem hrál s Rafou hned čtyřikrát a s Rogerem třikrát loni, takže bude neuvěřitelná zkušenost být s nimi na stejné straně kurtu jako spoluhráč, hrát s nimi a společně si fandit. Bude to skvělá akce.“

Kapitán týmu Evropy Björn Borg má nyní dohromady polovinu šestičlenného výběru, jenž se utká s týmem Světa, který povede šestinásobný grandslamový šampion John McEnroe. „Z týmu Evropy se stává tenisová velmoc, s obrozenými Rogerem a Rafou a nyní i s jedním z nejlepších mladých hráčů na tour Dominicem Thiemem,“ řekl Borg. „Dominic zatím prožívá skvělou sezonu a bez debaty je to jeden z největších tenisových talentů. On bude mimořádně těžit z možnosti být tak blízko jedněm z nejlepších hráčů historie a na druhou stranu fanoušci budou mít na Laver Cupu šanci vidět v akci jednu z největších mladých hvězd.“

Turnaj jménem Laver Cup se bude hrát v pražské O2 areně od 22. do 24. září jako mix dvouher a čtyřher. Je pojmenován po legendárním australském tenistovi Rodu Laverovi, který jako jediný v historii dvakrát vyhrál Grand Slam – jako amatér i jako profesionál.

Co je Laver Cup

  • Laver Cup je třídenní turnaj, ve kterém proti sobě stojí šest nejlepších hráčů z Evropy proti šesti hráčům Výběru Světa.
  • Známými členy týmu Evropy jsou Roger Federer, Rafael Nadal a Dominic Thiem. Aktuálně 14. hráč světového žebříčku Tomáš Berdych potvrdil svůj zájem hrát, bude-li nominován.
  • Sedmý hráč světového žebříčku, Kanaďan Milos Raonic je prvním členem týmu Světa
  • První tři roky bude kapitánem týmu Evropy Björn Borg, Výběr Světa povede John McEnroe. V týmu Evropy se představí Roger Federer a Rafael Nadal.
  • Turnaj je pojmenován po tenisové legendě a jednom z nejlepších hráčů všech dob, Rodu Laverovi, který jako jediný vyhrál dvakrát kalendářní Grand Slam.
  • První ročník Laver Cupu se uskuteční v O2 areně v Praze od 22. do 24. září 2017