O2 arena hlásí rekordní rok v zájmu o filmovou hudbu

3. února 2017
O2 arena letos zaznamenává rekordní rok v oblasti filmové hudby.

Diváci uvidí celkem pět show, z toho jsou tři velkolepé filmové projekce za doprovodu živé hudby a dvě další živá show slavných filmových skladatelů. Celkem O2 arena letos očekává návštěvnost přes 60 tisíc fanoušků filmové hudby.

Již v lednu nadchnul O2 arenu se symfonickým orchestrem Harry Potter. Tuto sobotu pak prodejce vstupenek Ticketportal hlásí vyprodané vystoupení Ennia Morriconeho. Po loňském úspěchu projekce Pána prstenů s hudbou filharmonického orchestru budou letos v O2 areně uvedeny další dva díly. V červnu pak do O2 areny zavítá Hans Zimmer, který s orchestrem a hosty předvede hudbu ke svým největším hollywoodským hitům posledního čtvrtstoletí.

Ikona filmové hudby Ennio Morricone vystoupí v O2 areně už zítra 4. února. Koncert se uskuteční v rámci turné „60 Years of Music World Tour“. Ke spolupráci si Morricone opět vybral Český národní symfonický orchestr. Společně s orchestrem bude během celé tour vystupovat také mnohočlenný pěvecký sbor a sólisté. Celkově bude na jevišti více než dvě stě hudebníků a zpěváků. Pořadatelem je agentura JVS Group.

Český národní symfonický orchestr rovněž zajistil doprovod k obří projekci filmu Harry Potter a kámen mudrců, který v lednu pořádala agentura Live Nation CZ. V únoru a prosinci se pak O2 arena vrátí do Středozemě, aby na plátně o více než 150 metrech čtverečních a za doprovodu 250 členů symfonického orchestru, sboru a zahraničních sólistů promítla Dvě věže a Návrat krále, pořadatelem je JV agentura.

Uhrančivý koncert pak v černu chystá Hans Zimmer, fenomenální skladatel takových filmových blockbusterů jako jsou Gladiátor, Lví král, Piráti z Karibiku nebo Temný rytíř. Na show, pořádanou samotnou O2 arenou, se rovněž představí speciální hosté ze světa rocku a popu.

O2 arena je jednou nejmodernějších multifunkčních hal v Evropě s kapacitou přibližně 18 tisíc míst. Provozovatelem O2 areny je společnost Bestsport, a.s., ze skupiny PPF.  Mezinárodní investiční skupina PPF s aktivitami zejména v oblasti finančních služeb, telekomunikací, nemovitostí, biotechnologií a pojišťovnictví působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. Skupina PPF vlastní aktiva převyšující 24,2 miliardy eur (k 30. 6. 2016).