O2 arena očekává v druhé polovině ledna 10miliontého diváka

2. ledna 2019
Největší česká multifunkční hala, O2 arena v Praze, už brzy přivítá 10miliontého diváka - vzhledem k programu akcí a jejich předpokládané návštěvnosti do ni přijde 10miliontý fa-noušek pravděpodobně v druhé polovině ledna.

Největší česká multifunkční hala, O2arena v Praze, už brzy přivítá 10miliontého diváka – vzhledem k programu akcí a jejich předpokládané návštěvnosti do ni přijde 10miliontý fanoušek pravděpodobně v druhé polovině ledna.

“Návštěvnost O2areny se blíží k zásadnímu milníku. Jsme rádi, že desetimiliontého diváka přivítáme ještě dříve, než oslavíme patnáct let fungování areny,”říká Robert Schaffer, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Bestsport a Oareny. Největší česká multifunkční hala byla slavnostně otevřena 24. dubna 2004 při příležitosti mistrovství světa IIHF v ledním hokeji, pod tehdejším názvem Sazka arena. V roce 2017 získala O2arena nominaci mezi pět nejlepších koncertních arén světa v prestižní soutěži Pollstar Awards.

Návštěvnost areny je samozřejmě podmíněna skladbou programu – ten je v posledních letech pestrým mixem kulturních, sportovních akcí a rodinných show. V roce 2018 patřily mezi nejúspěšnější akce v O2areně koncerty Imagine Dragons, Leoše Mareše nebo české skupiny Lucie, mezi sportovními akcemi se vyjímalo (vítězné české) finále Fed Cupu, mistrovství světa ve florbale a zejména premiéra největší světové akce v parkurovém skákání Global Champions Prague PlayOffs. 

“Zatím návštěvnicky nejúspěšnějším rokem O2areny byl rok 2015, kdy se v České republice konalo mistrovství světa v ledním hokeji. Tehdy překonala návštěvnost milion diváků v jednom roce,”připomíná Schaffer.Návštěvnost areny postupně roste.“Jestliže se v dřívějších letech pohybovala roční návštěvnost okolo 600 tisícdiváků, tak v posledních letech dosahuje cca 800 až 900 tisíc, vhodnou skladbou programu jsme tudíž dosáhli opravdu výrazného nárůstu návštěvnosti.”

Zkraje roku 2019 by měl akci v Oareně navštívit divák s pořadovým číslem 10 milionů.

V aktuálním programu O2areny figurují na leden čtyři domácí extraligové zápasy hokejového týmu HC Sparta Praha, osm představení Putování s dinosaury (17. – 20. ledna) a koncerty české skupiny Divokej Bill (24. ledna) a italského hudebního skladatele Enia Morriconeho (25. ledna). 

Pro 10miliontého diváka je v O2areně připraveno několik dárků – kromě jiného získá balíček vstupenek na  akce, které se v areně budou v roce 2019 konat, ale i soukromou prohlídku zákulisí O2areny v průběhu roku 2019.

Důležité upozornění

Informace pro hokejové fanoušky

Milí fanoušci,
věříme, že si užíváte tu fantastickou atmosféru na Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024. Prosíme vás, pozorně si přečtěte DŮLEŽITÉ INFORMACE OD POŘADATELE.

V případě dotazů kontaktujte přímo Organizační výbor Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024
E-mail: info@2024.iihfworlds.com
2024.iihfworlds.com

 

INFORMACE PRO HOKEJOVÉ FANOUŠKY