Oslava 100 let slavné hudby z filmů ze Studia Walta Disneyho. Fantastické hudební momenty s Hollywood Sound Orchestra, sborem a hvězdnými sólisty s promítáním ikonických scén z filmů na obrovské obrazovce

10. srpna 2023

OSLAVA 100 LET SLAVNÉ HUDBY Z FILMŮ ZE STUDIA WALTA DISNEYHO. FANTASTICKÉ HUDEBNÍ MOMENTY S HOLLYWOOD SOUND ORCHESTRA, SBOREM A HVĚZDNÝMI SÓLISTY S PROMÍTÁNÍM IKONICKÝCH SCÉN Z FILMŮ NA OBROVSKÉ OBRAZOVCE

DISNEY100: KONCERT Oslava 100. výročí, která se nebude nikdy opakovat, proběhne 16. října 2023 v pražské O2 areně, přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Spolu s Hollywood Sound Orchestra, pěveckým sborem a zahraničními solisty vystoupí také Monika Absolonová, Míša Tomešová a Jan Bendig. Společně se postarají o naprosto výjimečný hudební zážitek pro všechny generace a celým večerem bude provázet Libor Bouček.
Během vystoupení zazní nejznámější melodie z filmů a seriálů Marvel, Star Wars, Piráti z Karibiku, hudba ze světa studia Pixar a samozřejmě hity z nejslavnějších disneyovek Frozen, Kráska a zvíře, Encanto, Lví král, a mnoha dalších, z nichž mnohé jsou ověnčeny Oscary a jinými oceněními. Na ohromné obrazovce přitom budou v průběhu celé show promítány ty nejkrásnější záběry a multimediální projekce ze zmíněných filmů, pohádek a seriálů.

 

The Walt Disney Studios vznikla v roce 1923. Společnost je od té doby synonymem bezbřehé fantazie, kouzelných momentů, ohromujících emocí a splněných snů, široké palety hrdinek a hrdinů z fascinujících světů, které nepřestávají udivovat celé generace malých i velkých už celých 100 let. Stejně tak jako nádherné soundtracky z jejich legendárních filmů.

 

ČEŠTÍ SÓLISTÉ
MONIKA ABSOLONOVÁ
Česká zpěvačka, herečka a moderátorka. Její umělecké začátky sahají do roku 1983, kdy jako sedmiletá nastoupila do Kühnova dětského sboru. Na počátku 90. let začala studovat zpěv u Lídy Nopové a od roku 1996 u profesora Eduarda Klezly. Muzikálovému herectví se věnuje od roku 1995. Do povědomí široké veřejnosti se zapsala v roce 2002 titulní rolí v muzikálu Kleopatra. V rychlém sledu následovaly další výrazné úkoly a za roli Fanny ve Funny Girl získala v roce 2012 Cenu Thálie. Zpěvaččinu sólovou kariéru mapuje sedm samostatných alb. Monika realizuje vlastní koncertní večery a participuje na řadě charitativních akcí. V divadle ji aktuálně můžete vidět v muzikálu Funny Girl či komediích Duety a Lovci bobrů.

MICHAELA TOMEŠOVÁ
Michaela se narodila roku 1991 v Praze a herectví, zpěvu a tanci se aktivně věnovala už od dětství. Absolvovala hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři. V době studií natočila seriály Ordinace v růžové zahradě, Kriminálka Anděl nebo Terapie. Probojovala se do finále televizní castingové show Robin Hood aneb Cesta ke slávě. Michaelu jste mohli vidět také v seriálech Ulice, Sestřičky, ZOO nebo v dětském pořadu Draci v hrnci. Hostovala v Národním divadle ve Snu čarovné noci. Od roku 2010 působí v Divadle Kalich, kde ji aktuálně můžete vidět v muzikálech Robin Hood (komorná Kitty, Lady Mariana), Pomáda (Rizzo), Mauglí (Rashmí), Vlasy (Jeanie), Voda (a krev) nad vodou (Tereza), Biograf láska (Alča, lékařka), Srdcový král (Natalie) nebo v činohře Láska v přímém přenosu. V současné době ji můžete také vidět v Baladě pro banditu jako Eržiku (Divadlo na Vinohradech) v Cabaretu v hlavní roli Sally Bowles (Divadlo Bez Zábradlí) nebo v divadle Palace ve hře Ráno poté. Aktivně se věnuje dabingu, nadabovala např. titulní roli v disneyovce Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa.

JAN BENDIG
Jan je jednou z nejvýraznějších pěveckých osobností na české hudební scéně. Svou kariéru odstartoval v roce 2009 v televizní soutěži Československá Superstar, kde skončil na čtvrtém místě. Od té doby na své kariéře neustále pracuje a má za sebou nespočet úspěšných songů a duetů s pěveckou elitou jako je Lucie Bílá, Michal David, Rytmus nebo Ewa Farna.

MODERÁTOR VEČERA
LIBOR BOUČEK
Libor patří posledních dvacet let mezi nejznámější moderátorské tváře naší země. Jeho DNA je moderátorská univerzálnost, se kterou se prosazuje na televizních obrazovkách i na zásadních eventech. Prováděl prvním ročníkem Laver Cupu, MS v hokeji v roce 2015, byl u českých triumfů v Davis Cupu i Fed Cupu a za svoji srdcovou záležitost považuje Global Champions Prague Playoffs. Prováděl i velkými koncerty včetně loňské vzpomínky na Karla Gotta. Vše zmíněné se odehrálo v O2 areně, kterou Libor považuje za domovskou scénu. Jako scénárista a moderátor se podílel na řadě úspěšných televizních projektů včetně Českého slavíka, Máme rádi Česko nebo Inkognita. Letos reprezentoval Česko i coby oficiální moderátor Mistrovství světa v basketbalu na Filipínách.

 

OFICIÁLNÍMI PRODEJCI NA AKCE V O2 ARENĚ JSOU TICKETMASTER A TICKETPORTAL. ZA PLATNOST VSTUPENEK ZAKOUPENÝCH U JINÝCH PRODEJCŮ NERUČÍME.

Důležité upozornění

Informace pro hokejové fanoušky

Milí fanoušci,
věříme, že si užíváte tu fantastickou atmosféru na Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024. Prosíme vás, pozorně si přečtěte DŮLEŽITÉ INFORMACE OD POŘADATELE.

V případě dotazů kontaktujte přímo Organizační výbor Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024
E-mail: info@2024.iihfworlds.com
2024.iihfworlds.com

 

INFORMACE PRO HOKEJOVÉ FANOUŠKY