Úvodní den uvidí diváci čtyřhru Nadala s Berdychem

21. září 2017
Premiérový zápas Laver Cupu obstarají od 13 hodin Marin Čilič a Frances Tiafoe. Trenér týmu Evropy Björn Borg postavil do úvodního souboje vítěze US Open z roku 2014 Chorvata Čiliče a stejně tak v dalších dvou dvouhrách prvního hracího dne šetřil své dva největší trumfy.

Za Evropu budou o další body usilovat Dominic Thiem, který nastoupí proti Johnu Isnerovi, a ve večerním programu od 19 hodin nastoupí ke třetí dvouhře Alexander Zverev a Denis Shapovalov. A v závěrečné dvouhře se dočkají také domácí fanoušci. Tomáš Berdych si zahraje po boku Rafaela Nadala proti dvojici Nick Kyrgios a Jack Sock.

Z pravidel Laver Cupu je patrné, že v sobotu si diváci užijí mimořádně zajímavý program, protože ve dvouhrách budou tým Evropy reprezentovat zbylí tři hráči ze soupisky – Federer, Nadal a Berdych. „Páteční program vypadá hodně zajímavě, ale já se těším hlavně na sobotu. První den turnaje budu jen vášnivý fanoušek,“ řekl v průběhu slavnostního losování prvního dne Laver Cupu Roger Federer. Ten totiž, na rozdíl od světové jedničky Rafaela Nadala, bude mít v pátek úplně volno.

Dlouholetá česká jednička Tomáš Berdych přiznal, že se mu los zamlouvá. Evropa má silný tým a všichni hráči by rádi v Praze vybojovali premiérový pohár. „Pravidla této akce jsou jiná, než je zvykem například v Davis Cupu. Proto musel kapitán zvolit určitou strategii na celý víkend. Jsem rád, že si zahraji hned první den, a ještě k tomu čtyřhru. S Rafou jsem ještě nikdy čtyřhru nehrál, ale moc se těším. Hraje rád z forhendové strany a tím, že je levák, si vlastně budeme asi dost vyhovovat. Oba budeme tlačit ze své silné strany,“ řekl.

Současně ale připustil, že deblová dvojice, kterou na úvod posílá do boje John McEnroe, je také velmi silná. „Oba jsou výborní tenisté, to je jasné. Nick Kyrgios toho zatím ve čtyřhře na okruhu moc neodehrál, ale právě jeho hra se do deblu náramně hodí. Naopak Jack Sock je skvělý deblista, takže to rozhodně nebudeme mít lehké.“

Černá barva kurtu dvojnásobnému vítězi Davis Cupu vůbec nevadí. Naopak je podle jeho slov hodně zajímavá, a co je nejdůležitější, kurt je velmi kvalitně připraven. „Na okruhu jsme zvyklí hrát na površích různých barev, takže v tomto směru nevidím žádný problém. Měli jsme dostatek času na trénink a všichni budeme připraveni.“

Týmovou strategii, která vlastně divákům nenabídne v úvodním programu jednu z největších hvězd Rogera Federera, vysvětluje Tomáš Berdych velmi jednoduše. „Měli jsme s kapitánem sezení a hodně se o té strategii diskutovalo. Bylo důležité uvažovat o tom, že v sobotu a pak ještě i v neděli se hraje o více bodů. Bylo potřeba zvážit, kdo a kdy půjde do hry. Nakonec z toho vypadla sestava, která je pro první den dostatečně silná. My jsme přijeli do Prahy turnaj vyhrát, takže půjdeme do každého zápasu s tímto cílem.“
Týmový duch je něco, co Tomáš Berdych velmi dobře zná z řady let působení v Davis Cupu. Rozdíl mezi touto tradiční soutěží a Laver Cupem je však zřejmý. „Moc se mi tahle myšlenka líbí. Celý rok jsme soupeři a nyní jsou z některých z nás spoluhráči. Budeme sedět na jedné lavičce a fandit si navzájem. Tohle je skvělé. Přijeli jsme všichni o den dřív, než bylo v plánu. Těšili jsme se na společně strávený čas. Byli jsme například na večeři a bavili se ve velmi příjemné atmosféře. Tohle na normálních turnajích prostě nepřipadá v úvahu. Velmi rychle jsme zapomněli na to, že jsme většinu roku soupeři. Teď zkrátka máme společný cíl a půjdeme za ním,“ řekl k týmové atmosféře. „Jsem moc rád, že se tato akce koná v Praze, kde jsou skvělí fanoušci. Fandili mi už mnohokrát a pevně věřím, že budou fandit našemu týmu i v souboji s výběrem světa,“ uzavřel.

Důležité upozornění

Informace pro hokejové fanoušky

Milí fanoušci,
věříme, že si užíváte tu fantastickou atmosféru na Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024. Prosíme vás, pozorně si přečtěte DŮLEŽITÉ INFORMACE OD POŘADATELE.

V případě dotazů kontaktujte přímo Organizační výbor Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024
E-mail: info@2024.iihfworlds.com
2024.iihfworlds.com

 

INFORMACE PRO HOKEJOVÉ FANOUŠKY