Vladislav Kolář u nás realizoval už více než 1000 akcí. Letos připravil novinku a to jsou plesy, které u nás získávají nový rozměr.

11. srpna 2023

,,U nás je možné udělat jakoukoli akci – koncerty, kongresy, výstavy, galavečery, launch produktů nebo taneční party. O2 universum má přívlastek ,multifunkční prostor ,oprávněně,“ 

Vladislav Kolář pracuje jako vedoucí eventového oddělení od roku 2001, což je dlouhých 22 let a pro samotnou O2 arenu od roku 2006. Za tu dobu spolu se svým týmem realizoval více než 1000 hudebních, sportovních i korporátních akcí. Koho by rád zažil v O2 areně a proč se těší na pořádání maturitních plesů v O2 universu?

Co přesně obnáší vaše pozice?

Jako vedoucí eventového oddělení vedu tým event manažerů, kteří mají na starosti akce pořádané v O2 areně a O2 universu. Akce pode mě, respektive pod mé oddělení, spadají od okamžiku, kdy naše programové oddělení podepíše smlouvu s promotérem. Podílíme se ze strany arény na kompletní přípravě od A do Z, od prvního rozpočtu až po konečné vyúčtování, od přípravy přes realizaci akce až po její likvidaci. Během těch 22 let, co v této „branži“ pracuji, už vím, respektive dokážu odhadnout, co klienti – promotéři potřebují a tak se jim snažím udělat nabídku služeb ze strany areny co nejvíce na míru.

Kolik přibližně akcí probíhá pod Vaším dohledem?

V průměru je to 80-100 akcí za rok.

Co vše se dá pořádat v multifunkční hale O2 universum?

Všechno možné vzhledem k tomu, že je to multifunkční komplex – koncerty, kongresy, konference, výstavy, galavečery, představování například nových typů aut nebo i různé sporty, které se do této haly vejdou.

Nově je v O2 universu možné i pořádání plesů. Jak vás napadlo je realizovat v tomto prostředí?

Tato myšlenka mě napadla letos v lednu, když jsem byl v Lucerně na maturitním plese mojí dcery a musím přiznat, že jsem se tam necítil vůbec komfortně. Lucerna je sice historický, krásný sál, ale nenabízí pohodlí, které by v dnešní době mělo být samozřejmostí. Například tam chybí klimatizace nebo bezbariérový přístup pro invalidní návštěvníky, pro mého otce bylo dost náročné se po schodech dostat o patro níž.

Jaké jsou benefity O2 universa jako místa pro realizaci plesů nebo galavečerů?

Moderní doba si zasluhuje a i vyžaduje moderní pojetí plesů. O2 universum je nová budova, má bezbariérový vstup, klimatizaci. Velkým benefitem je i pohodlná dostupnost vlakem, metrem, tramvají, v blízkosti je i parkovací dům nebo parkovací místa v OC Harfa. Když jsem se ale o této myšlence, pořádání plesů v O2 universu, zmínil své manželce (je učitelka na střední škole) a ukázal jsem jí „holý“ sál, řekla mi, že jsem se zbláznil! (smích)

Proč?

Nedokázala si to v tom prázdném prostoru představit (viz foto prázdného sálu). Pak jsem se domluvil s naším vedením, že zkusím do tohoto sálu navrhnout a postavit plesový set-up. Kolega mi vždy, podle mé myšlenky, namaloval verzi set-upu, postavili jsme to, ale stále se mi to nezdálo, prostě to nebylo ono, pořád jsme něco měnili, stěhovali, kolega podle toho vždy nakreslil aktuální set-up a zase dokola. Až asi na desátý pokus se to povedlo a ten finální set-up plesu už byl na světě tak, jak jsem si to představoval… Když byl sál konečně hotový a nastrojený (viz foto), tak jsem pozval manželku a když viděla tu změnu, nevěřila vlastním očím. Moc se jí to líbilo! Dnešní mládeži už zkrátka musíme nabídnout něco extra, jsou mnohem náročnější, než předchozí generace. Moje vidina ideálního maturitního plesu je taková, že kolem 23. hodiny skončí oficiality s rodiči a příbuznými a poté, na stejném místě, pokračuje afterparty s kamarády. Bude to náš nultý ročník v pořádání plesů, vyzkoušíme a uvidíme.  Ale věřím, že budou parádní a že všichni budou spokojeni!

Vzpomínáte si na svůj maturitní ples? Jaký byl?

To je tak dávno, že už si to skoro nepamatuju! (smích) Bylo to asi před 36 lety v Lucerně. To byla doba, kdy jiná zábava moc neexistovala, a tak jsme v zimním období cca 1x týdně chodili na různé plesy, ať už svoje nebo našich kamarádů. Tenkrát se chodilo v hojné míře do tanečních, takže jsme, na rozdíl od dnešních dětí, uměli tančit společenské tance. Pamatuji si také, že na plesech hrávali například Olympic, Elán, Hana Zagorová…

Kdo u Vás doma organizuje rodinné oslavy? Vy nebo Vaše paní?

Jelikož je moje práce psychicky i fyzicky dost náročná, tak co se týká občerstvení, to dělám já, protože je to můj koníček a navíc se tím uklidňuji ze stresu z práce. Jinak celkovou přípravu jakékoli oslavy včetně dekorací řeší moje žena. Já se uklidňuju tím, že celý den něco peču, vařím a griluji. Kuchyň – to je moje království!

hem těch 17 let, co pracujete pro O2 arenu, jste zažil nejrůznější koncerty i sportovní akce. Na které rád vzpomínáte?

Ano, těch bylo! Zažil jsem MS v hokeji 2015, ME v Atletice, Byl tu Roger Waters, Madonna, Tina Turner, Andrea Bocelli, Elton John, Metallica a spousta dalších světových zpěváků a skupin, ale také například Sensation White – velkolepá taneční akce. Na všech těchto akcích jsem se se svým týmem podílel ze strany O2 areny. Skvělou zkušeností pro mě byly tenisové turnaje Davis cup, Billie Jean King Cup (dřívější Fed Cup) a Laver Cup. Například u BJKC jsme měli kurty v obou arénách, realizační týmy byly nadšené, protože tak velký komfort v indoorové sezóně jen tak nenajdou. Ze svých šaten šli buď 30 metrů do jedné arény nebo 30 metrů do druhé. Nemuseli nikam jinam jezdit a měli každý svoji šatnu po celou dobu trvání turnaje.

A jakého hudebního interpreta byste si přál v O2 areně nebo O2 universu?

Mám rád britskou hudbu. Aktuálně rád poslouchám Toma Gregoryho – je to mladý kluk, který to může dotáhnout hodně daleko, tak toho bych rád viděl, pro začátek, v O2 universu. A z těch velkých jmen bych si moc přál zažít u nás v O2 areně koncert U2.