Vstupenky na Laver Cup budou v prodeji od 24. února

20. února 2017
Vstupenky na největší tenisovou akci letošní sezony – první ročník unikátního turnaje jménem Laver Cup – budou k dispozici už v závěru tohoto týdne.

Prodej prostřednictvím sítě Ticketportal začne v pátek 24. února v 10.00 hodin. Přesný termín začátku prodeje vstupenek oznámil osmnáctinásobný grandslamový vítěz a jeden z nejlepších hráčů historie Roger Federer, který absolvoval v pondělí v Praze propagační návštěvu ve společnosti české tenisové jedničky Tomáše Berdycha.

„Laver Cup je nový, zcela jedinečný turnaj, který se v tenise objeví,“ řekl Roger Federer. „Opravdu se těším na moment, kdy si budu moct zahrát po boku svých největších rivalů, jakým je například Rafa Nadal. Nikdy jsme neměli možnost být spolu v jednom týmu, navzájem si fandit nebo si společně zahrát čtyřhru, jelikož jsme vždycky hráli proti sobě. Tohle bude ojedinělý zážitek jak pro hráče, tak fanoušky a je skvělé, že se první ročník Laver Cupu odehraje v tak krásném městě jako je Praha,“ dodal švýcarský tenista.

Laver Cup je novým turnajem, který nabídne fanouškům exkluzivní souboj týmu Evropy a Výběru Světa. Vznikl na základě iniciativy Federera jako pocta jednomu z nejlepších tenistů historie, Australanu Rodu Laverovi který jako jediný vyhrál dvakrát kalendářní Grand Slam. Prvními jistými účastníky jsou Roger Federer a Rafael Nadal. Turnaj se odehraje ve třech dnech v pražské O2 areně od pátku 22. do neděle 24. září.

Vstupenky na premiérový ročník Laver Cupu jsou rozděleny do několika cenových kategorií.

V první vlně jdou v pátek 24. února do prodeje tzv. multi-session vstupenky = vstupenky na celé tři hrací dny premiérového ročníku turnaje. V pátek a sobotu se odehraje denní program (dvě dvouhry) a večerní program (jedna dvouhra a jedna čtyřhra). V neděli se odehrají finálové zápasy (pouze jeden hrací blok).

Ceny multi-session vstupenek = vstupenek na všechny zápasy se pohybují od 4 500 Kč do 17 900 Kč. Tyto vstupenky jsou přenosné, tzn. v případě pěti hracích bloků může na jednu vstupenku shlédnout program Laver Cupu pět osob.

„Rozhodně nebudu přehánět, když řeknu, že České republice máme nejlepší tenisové fanoušky na světě. Tento turnaj pro ně bude takovým dárkem. Věřím, že udělají vše pro to, aby se mohli přijít podívat a fandit svým oblíbeným hráčům,“ řekl Tomáš Berdych.

Později bude v prodeji k dispozici taktéž omezený počet vstupenek na jednotlivé hrací bloky, jejich hodnota činí 990 Kč.

„Jako organizátoři jsme připravili cenovou politiku takovým způsobem, aby jednotlivé kategorie vstupenek splňovaly potřeby a požadavky všech fanoušků, což zahrnuje také vstupenky na jednotlivé hrací bloky za vskutku příznivé ceny od 990 Kč,“ říká Steve Zacks, výkonný ředitel Laver Cupu.

Tomáš Berdych byl v pondělí průvodcem Rogera Federera v průběhu jeho několikahodinové návštěvy Prahy. Mimo jiné hráli tenis na lodi u Karlova mostu, poté se na Staroměstském náměstí setkali s fanoušky a primátorkou hlavního města Prahy Adrianou Krnáčovou.

„Je skvělé, že Roger navštívil Prahu, a jsem nadšený, že se v září vrátí na Laver Cup,“ řekl Berdych. Federer se v září představí v Praze po deseti letech, naposledy hrál v české metropoli v barážovém utkání Davisova poháru v roce 2007.

„Ze zkušenosti vím, jak je Roger těžký soupeř a budu se hodně snažit, abych si svými výkony vybojoval nominaci na Laver Cup, kde bych se s ním mohl ocitnout v jednom týmu. Zahrát si s ním a Rafou by určitě byla velká zábava. Tím, že se první ročník Laver Cupu koná v Praze, je pro mě opravdu speciální,“ dodal Berdych.

Vstupenky na Laver Cup lze zakoupit od pátku 24. února prostřednictvím webových stránek www.LaverCup.comwww.ticketportal.cz.