Začátkem léta roku 2023 se Hans Zimmer vrátí do Evropy se svým turné. 2. června 2023 zavítá také do pražské O2 areny

13. června 2022

Začátkem léta roku 2023 se dvojnásobný vítěz cen americké Akademie vrátí do Evropy se svým turné plných filmových hitů. 2. června 2023 zavítá také do pražské O2 areny

Po triumfálním úspěchu ve vyprodaných halách po celé Evropě, oznamuje Hans Zimmer pokračování svého turné nabitého největšími filmovými hity. Od března 2023 se rockstar filmové hudby vrací se svojí vynikající kapelou a orchestrem s Hans Zimmer Live – Europe Tour 2023. Turné po největších evropských arénách obsáhne 24 zastávek v 15 zemích, mezi nimi například Portugalsko, Španělsko, Českou republiku, Německo a mnohé další. Dvanáct nově zaranžovaných koncertních svit obsahuje mimo jiné hudbu z filmů Gladiátor, Piráti z Karibiku, Batman, Interstellar, Lví král, Duna a dalších. V pražské O2 areně vystoupí 2. června 2023.

Vítěz cen Americké filmové akademie, Zlatého glóbu a Grammy Hans Zimmer pracoval se svým týmem na aranžích a impozantní produkci po dobu patnácti měsíců, aby pro fanoušky vytvořil absolutně unikátní zážitek. Hans Zimmer a Odessa Opera Orchestra & Friends včetně devatenáctičlenné kapely přivezou průlomovou zvukovou a světelnou show, to vše za doprovodu tří set různých hudebních nástrojů.

Koncert pořádá Semmel Concerts a Bestsport, a.s.

Vstupenky v prodeji v sítích Ticketmaster a Ticketportal.

 

O Hansi Zimmerovi

Hans Zimmer vytvořil více než 200 projektů, které po celém světě dohromady vydělaly více než 28 miliard dolarů. Zimmer získal dva Oscary, dva Zlaté glóby, tři ceny Grammy, cenu American Music Award a cenu Tony Award. Mezi hlavní milníky práce Hanse Zimmera v posledních několika letech patří hudba k filmu Duna, Blade Runner 2049, jehož hudební doprovod Hans Zimmer složil společně s Benjaminem Wallfischem a získal za něj nominaci na cenu Grammy, BAFTA a Critics ‚Choice za nejlepší hudební doprovod; a Dunkirk režiséra Christophera Nolana, za který získal nominace na Oscara, cenu Grammy, Zlatý glóbus, cenu BAFTA a cenu Critics‘ Choice Award. Mezi další pozoruhodná díla Hanse Zimmera patří hudební doprovody k filmům Gladiátor, Tenká červená linie, Lepší už to nebude, Rain Man, trilogie Temný rytíř, Počátek, Thelma a Louise, Černý jestřáb sestřelen, 12 let v řetězech a Poslední samuraj. Zimmerův poslední skladatelský úspěch byl remake filmu Lví král, za který získal nominaci na cenu Grammy za nejlepší soundtrack. Film, který Disney vydal 19. července 2019, vydělal přes 1,7 miliardy dolarů. Mezi jeho nejnovější projekty patří filmy Wonder Woman 1984 a Duna od společnosti Warner Bros. nebo nejnovější bondovka Není čas zemřít od MGM. Právě za film Duna získal Zimmer svého letošního Oscara® za nejlepší hudbu.

 

RCI Global

RCI Global je společnost založená Stevenem Kofskym a Hansem Zimmerem. Sídlí v Santa Monice a zaměřuje se na živou zábavu a speciální projekty.

 

Semmel Concerts

Semmel Concerts je přední promotérská a producentská společnost, zabývající se živou zábavou. Byla založena v roce 1991 v Německu a je součástí promotérské skupiny Eventim Live. Společnost pořádá každoročně více než 1600 akcí. V roce 2018 se společnost umístila na druhém místě v časopise Pollstar European Magna Charta Promoters Lister a na čtvrtém místě v mezinárodním žebříčku Top 100 s téměř 4,5 miliony prodaných vstupenek. Semmel Concerts má bohaté zkušenosti s produkcí filmových hudebních akcí jako „Svět Hanse Zimmera“, „Disney in Concert“ a nejnovější produkce „Two Steps from Hell Live“.

 

Hans Zimmer Live – Europe Tour 2023

 

April  23  Oberhausen  Rudolf Weber – ARENA

April  25  Antwerp  Sportpalais Antwerp

April  27  Frankfurt  Festhalle Frankfurt

April  29  Stuttgart  Hanns-Martin-Schleyer-Halle

May  01  Turino  Pala Alpitour

May  03  Bologna  Unipol Arena (postponed from 2022)

May  06  Nice  Palais Nikaia

May  07  Montpellier  La Sud de France Arena

May  09  Bordeaux  Arkea Arena Bordeaux

May  11  Bilbao  BILBAO EXHIBITION CENTRE

May  13  Lisbon  Altice Arena

May  16  Madrid  WiZink Center

May  20  Hannover  ZAG Arena

May  22  Zurich  Hallenstadion Zurich

May  24  Munich  Olympiahalle Munich

May  26  Berlin  Mercedes-Benz Arena

May  28  Hamburg  Barclays Arena

May  30  Krakow  Tauron Arena Krakow

June 02  Prague  O2 Arena

June 03  Vienna  Wiener Stadthalle – Halle D

June 05  Budapest Papp László Sportaréna

June 06  Bratislava  Ondrej Nepela Arena (postponed from 2022)

June 09  Cologne LANXESS arena

June 10  Amsterdam Ziggo Dome

June 12  Rotterdam  Ahoy Rotterdam

June 14  London  The O2

June 15  London  The O2

June 16  Manchester  Manchester Arena

June 18  Dublin  3Arena

June 22  Brussels  Palais 12

June 23  Paris  Accor Arena

June 24  Paris  Accor Arena

 

Hans Zimmer Live na sociálních sítích

WEBPAGEINSTAGRAMFACEBOOKTWITTER

 

Hans Zimmer na sociálních sítích

INSTAGRAMFACEBOOKTWITTERYOUTUBE