29.3.2024 18:30

JUDAS PRIEST

Prodej vstupenek byl ukončen.

Nový newsletter O2 areny je tady!

Novinky, zajímavosti, tipy na akce, soutěže a mnoho dalšího.
Přihlaste se zde a buďte v obraze.

Buďte v obraze

Data 29.3.2024 18:30
Vstup od 17:00
Místo O2 arena, Praha
Pořadatel LIVE NATION CZECH REPUBLIC s.r.o. Pokyny pořadatele
Ke stažení Orientační plán JUDAS PRIEST Ticketportal (313.24 Kb)
Orientační plán JUDAS PRIEST Ticketmaster (109.64 Kb)
Cena

1 390 – 5 390 Kč
---
vozíčkář + doprovod
1 390 Kč + 1 Kč

Vstupenky pro držitele průkazu ZTP/P vozíčkáře objednávejte u společností Ticketportal (rezervace@ticketportal.cz) a Ticketmaster (ticket@ticketmaster.cz).

Prodej / rezervace Prodej vstupenek byl ukončen.
Pokladny
Pokladny Ticketportal u vstupu č. 10, O2 arena
Po - Pá13:00 - 18:00
Den akce13:00 - 1 h po začátku akce
Pokladny Ticketmaster u vstupu č. 1, O2 arena
Po - Pá9:00 - 12:00
12:30 - 17:00
Den akce10:00 - 1 h po začátku akce

Otevírací doba se může měnit v návaznosti na harmonogram akce.

Informace Z akce jsou ze strany Bestsport, a.s. pořizovány záznamy návštěvníků a dalších osob v souladu se Zásadami pro zpracování a ochranu osobních údajů.

Pokyny pořadatele – LIVE NATION CZECH REPUBLIC s.r.o.

Vstupenka platí jen pro uvedený den, hodinu, akci, místo konání a sedadlo, je platná pouze s kontrolním ústřižkem a opravňuje k jednomu vstupu. Po opuštění místa konání akce pozbývá platnosti. Dodatečnými úpravami se stává vstupenka neplatnou. V případě uplynutí platnosti vstupenky, jejího poškození, zničení, ztráty nebo krádeže nelze vstupenku vyměnit ani nahradit její hodnotu ani poskytnout jinou kompenzaci. Další převod, prodej nebo zbavení se vstupenky bez písemného souhlasu pořadatele nebo pokus o další prodej za cenu vyšší, než je na vstupence vytištěna, způsobuje její neplatnost. Držiteli takové vstupenky bude odepřen vstup na místo konání akce nebo bude vyveden a zakládá to důvod pro zabavení vstupenky bez náhrady její nominální ceny nebo jiné kompenzace.

Vstupenka je cenina, její padělání a pozměňování je zakázáno. Pořadatel odepře vstup na akci všem držitelům takových vstupenek.

Zaplacené vstupné se nevrací, vstupenka se nevyměňuje. V případě zrušení akce zodpovídá za vrácení vstupného pořadatel. V případě zrušení akce uplatní držitel vstupenky nárok na vrácení vstupného dle pokynů pořadatele. Náhrada zvláštních nákladů (např. hotel, jízdní výlohy) se neposkytuje. Změna programu vyhrazena. Datum a čas akce mohou být změněny bez upozornění.

Je zakázáno fotografování a pořizování obrazových a zvukových záznamů v průběhu akce včetně přestávek, vyjma malých kompaktních fotoaparátů. Dále je zakázáno vnášet do objektu kamery, profesionální fotoaparáty, tablety a zároveň je zakázáno používání laserových ukazovátek.

Pořadatel poskytuje slevy na vstupném vozíčkářům (držitelům průkazu ZTP/P) a jejich průvodcům.

Při plnění povinností vyplývajících z prodeje vstupenek bude IRSnet CZ s.r.o. postupovat ve shodě s platnými obchodními podmínkami pro poskytování služby prodej vstupenek na sportovní a kulturní akce prostřednictvím prodejní sítí Ticketmaster a Ticketportal. Aktuální znění obchodních podmínek je k dispozici na www.ticketmaster.cz a www.ticketportal.cz.

Judas Priest se vrací do České republiky se svým „Metal Masters 2024“ tour a potěší tak jejich fanoušky po nedávno zrušeném koncertě Ozzyho Osbourna, na kterém měli vystupovat jako hosté. Na jejich zastávce v pražské O2 areně 29. března je doplní další skvělé kapely Saxon a Uriah Heep.

V roce 2022 byla tato nejvytíženější kapela uvedena do Rock & Rollové síně slávy – na začátku téhož roku vyrazila na přeložené světové turné na podporu 50. výročí kapely, které zahrnovalo koncerty v USA, Evropě, Mexiku a Jižní Americe.

V roce 2023 kapela pokračuje v práci na novém studiovém albu, které by mělo vyjít začátkem příštího roku. V roce 2024 se ikony vydají na své další světové turné, které začne ve Velké Británii, poté bude pokračovat v Evropě a následně v USA a dalších zemích. Dá se říci, že Judas Priest si i nadále drží pozici jedné z největších a nejlepších britských kapel, které vznikly za posledních více než 50 let.

 

Program

  • Otevření vchodů: 17:00
  • Uriah Heep: 18:30
  • Saxon: 19:45
  • Judas Priest: 21:05
    *Časy jsou pouze orientační a mohou se měnit.

 

Máte zájem se s kapelou potkat? Judas Priest Metal Masters Backstage Experience: https://bit.ly/_Judas_Priest

 

BIO JUDAS PRIEST
Je jen málo heavymetalových kapel, kterým se během své téměř padesátileté kariéry podařilo dosáhnout takových výšin jako Judas Priest. Jejich přítomnost a vliv jsou stále na vrcholu, což dokazuje album „Firepower“ z roku 2018, které se stalo nejlépe prodávaným albem jejich kariéry, vítězství na Grammy 2010 v kategorii „Nejlepší metalový výkon“, ocenění VH1 Rock Honors 2006 a nominace do Rock and Roll Hall of Fame 2017.

Judas Priest vznikli v roce 1969 v anglickém Birminghamu (v oblasti, kde se podle mnohých zrodil heavy metal). Rob Halford, Glenn Tipton, K. K. Downing a Ian Hill tvořili jádro hudebníků (spolu s několika různými bubeníky v průběhu let), kteří změnili tvář heavy metalu. Po několika albech z roku 1974 „Rocka Rolla“ a 1976 „Sad Wings of Destiny“ se tato sestava dostala na vrchol. Výsledkem byla čtveřice alb, která Priest oddělila od zbytku hardrockové smečky – „Sin After Sin“ z roku 1977, „Stained Class“ a „Hell Bent for Leather“ z roku 1978 a „Unleashed in the East“ z roku 1979, na kterém se zrodily takové metalové hymny jako „Sinner“, „Diamonds and Rust“, „Hell Bent for Leather“ a „The Green Manalishi (With the Two-Pronged Crown)“. Priest byli také jednou z prvních metalových kapel, které začaly nosit výhradně kůži a cvočky – tento styl se začal objevovat v této éře a nakonec si ho oblíbili metalisté po celém světě.

Dalo by se říci, že kapele Priest 80. léta prostě patřila, protože co se týče čistého metalu, neměla konkurenci a vydala taková klasická alba jako „British Steel“ z roku 1980, „Point of Entry“ z roku 1981, „Screaming for Vengeance“ z roku 1982 a „Defenders of the Faith“ z roku 1984. Z těchto titulů opět vzešel nespočet nestárnoucích metalových hymen včetně ‚Breaking the Law‘, ‚Living After Midnight‘, ‚Heading Out to the Highway‘ a ‚You’ve Got Another Thing Coming‘. Osmdesátá léta byla také dekádou, kdy se Priest stali headlinerem světových arén a nabídli strhující sety na největších světových festivalech, včetně vůbec prvního festivalu Monsters of Rock v Donington Parku (1980) ve Velké Británii, festivalu US (1983) ve Spojených státech a Live Aid (1985) ve Spojených státech.

Ve zbývající části 80. let se Priest věnovali melodičtějšímu hard rocku na albech „Turbo“ z roku 1986 a „Ram it Down“ z roku 1988 (kromě druhého koncertního setu „Priest…Live!“ z roku 1987) a poté vydali pravděpodobně nejtěžší album celé své kariéry, „Painkiller“ z roku 1990 (na kterém se objevil Scott Travis za bicími). V roce 2004 byli Judas Priest speciálními hosty na Ozzfestu, kde vystoupili po boku Black Sabbath, a o rok později vydali album „Angel of Retribution“.

V roce 2008 vyšlo dvoudiskové koncepční album ‚Nostradamus‘, které se umístilo na 11. místě v žebříčku Billboard 200, a o rok později bylo vydáno album ‚A Touch of Evil: Live‘ (díky němuž skupina získala již zmíněnou cenu Grammy za vražednou interpretaci klasiky ‚Dissident Aggressor‘).

V roce 2011 Downing oznámil, že ze skupiny odchází. Judas Priest se rozhodli pokračovat v práci na kytaře a angažovali nováčka Richieho Faulknera, který stále toužil pokračovat ve vlajce metalu. Zdálo se, že tento krok kapelu oživil, o čemž svědčí show¬stealové vystoupení v televizním pořadu „American Idol“, které zároveň posloužilo jako Faulknerovo debutové vystoupení s kapelou (rovněž v roce 2011, stejně jako vydání nové kompilace „The Chosen Few“, která obsahovala klasiky Priest vybrané těmi největšími metalovými jmény) a koncertní DVD „Epitaph“ v roce 2013. Další studiový počin Priest měl přijít v roce 2014, ‚Redeemer of Souls‘, který se vyšplhal v americké hitparádě na šesté místo a byl podpořen dalším silným turné.

V roce 2017 obdrželi Priest nominaci do „Rock and Roll Hall of Fame“ a následující rok vydali své poslední studiové album ‚Firepower‘. Čtrnáctiskladbové album, které koprodukovali Tom Allom a Andy Sneap, se stalo jedním z nejúspěšnějších v celé kariéře kapely – umístilo se v top 5 v 17 zemích (včetně vůbec nejvyššího umístění v americké hitparádě na 5. místě) a se skladbou „Lightning Strike“ zaznamenalo nejvyšší umístění v komerčních rockových rádiích za poslední desetiletí. Po ukončení velmi úspěšného zimního/jarního turné po Severní Americe v roce 2018 pak Judas Priest pokračovali v létě a na podzim v rockovém turné po Severní Americe s opravdovou heavy metalovou Firepower – na turné s dalšími rockovými legendami Deep Purple.

A Priest pokračovali v cestě od síly k síle, přičemž jejich turné „Firepower“ zahrnovalo koncerty po celém světě po zbytek roku 2018 a dlouho do roku 2019, než si s nástupem Covidu v roce 2020 museli dát od cestování pauzu.

OFICIÁLNÍMI PRODEJCI AKCE JSOU TICKETPORTAL A TICKETMASTER. ZA PLATNOST VSTUPENEK ZAKOUPENÝCH U JINÝCH PRODEJCŮ NERUČÍME.