22.11.2024 18:00

MEGA MONSTER MEETING

Date 22.11.2024 18:00
Entry from 17:00
Place O2 arena, Praha
Organizer Bestsport, a.s. Organizer
Download Invitation MEGA MONSTER MEETING Club Floor (501.02 Kb)
Invitation MEGA MONSTER MEETING Skyboxes (506.86 Kb)
Invitation MEGA MONSTER MEETING Premier Club (500.98 Kb)
Skybox Tickets: CZK 10
Catering: CZK 1 600
Club floor Tickets: CZK 690
Catering: CZK 1 600
Premier Club Tickets: CZK 10
Catering: CZK 1 600
More information

Parking available only for VIP clients:
VIP PARKING O2 ARENA – price CZK 500/event
VIP STAGES HOTEL PARKING – price CZK 400/event

Capacity is limited.
Prices are for VIP clients with valid contract.

Sale / reservation Available in the Ticketportal sales network
Box offices
Box office - entry no. 10, O2 arena
Mon - Fri13:00 - 18:00
Event day13:00 - 1 hour after the start of the event

Opening hours may change depending on the event schedule.

Information Bestsport, a.s. records of visitors and other persons in accordance with Privacy Policy.

Organizer – Bestsport, a.s.

1. Vstupenka platí jen pro uvedený den, hodinu, akci, místo konání a sedadlo, je platná pouze s kontrolním ústřižkem a opravňuje k jednomu vstupu. Po opuštění místa konání akce pozbývá platnosti. Dodatečnými úpravami se stává vstupenka neplatnou. V případě uplynutí platnosti vstupenky, jejího poškození, zničení, ztráty nebo krádeže nelze vstupenku vyměnit ani nahradit její hodnotu ani poskytnout jinou kompenzaci. Další převod, prodej nebo zbavení se vstupenky bez písemného souhlasu pořadatele nebo pokus o další prodej za cenu vyšší, než je na vstupence vytištěna, způsobuje její neplatnost. Držiteli takové vstupenky bude odepřen vstup na místo konání akce nebo bude vyveden a zakládá to důvod pro zabavení vstupenky bez náhrady její nominální ceny nebo jiné kompenzace.
2. Vstupenka je cenina, její padělání a pozměňování je zakázáno. Pořadatel odepře vstup na akci všem držitelům takových vstupenek.
3. Zaplacené vstupné se nevrací, vstupenka se nevyměňuje. V případě zrušení akce zodpovídá za vrácení vstupného pořadatel. V případě zrušení akce uplatní držitel vstupenky nárok na vrácení vstupného dle pokynů pořadatele. Servisní poplatky se nevracejí. Náhrada zvláštních nákladů (např. hotel, jízdní výlohy) se neposkytuje. Změna programu vyhrazena. Datum a čas akce mohou být změněny bez upozornění.
4. Je zakázáno používání laserových ukazovátek a selfie tyčí.
5. Pořadatel poskytuje slevy na vstupném vozíčkářům (držitelům průkazu ZTP/P) a jejich průvodcům.
6. Při plnění povinností vyplývajících z prodeje vstupenek bude IRSnet CZ s.r.o. postupovat ve shodě s platnými obchodními podmínkami pro poskytování služby prodej vstupenek na sportovní a kulturní akce prostřednictvím prodejní sítí Ticketmaster a Ticketportal. Aktuální znění obchodních podmínek je k dispozici na www.ticketmaster.cz a www.ticketportal.cz.

Exclusive concert project Monster Meeting returns in 2024! The popular concert show will offer a special performance by two leading rock performers at the same time on one stage. A unique musical and audiovisual experience in the form of headliners will be complemented by the performances of several guests.

The tour will visit fifteen open air venues and amphitheaters in spring and summer, and the grand finale will take place in Prague’s O2 arena. Don’t miss this unique rock event, it’s going to be big, it’s going to be exclusive, it’s going to be monstrous.

Mega Monster Meeting reveals first guests and one of two headliners! 22.11. A truly unique rock experience awaits you at the O2 arena in 2024, just the names of the opening guests promise a unique evening. It will start with metal legend Arakain, who sold out the neighboring O2 universum as part of the 40th anniversary celebration. Another indispensable part of the Czech rock scene, Alkehol, will be added to them.

But who will then own the main three-hour continuous show, in which, as part of the Monster Meeting tour, two bands will be presented at the same time on one stage with an epic scene and spectacular effects? The first place is occupied by the participant of the first year, Traktor! And who will join them? You will find out on 10.12. 2023.

For more information, follow www.monster-meeting.cz.

THE OFFICIAL SELLER OF TICKETS FOR THE EVENT IS TICKETPORTAL. WE DO NOT WARRANT THE VALIDITY OF TICKETS PURCHASED FROM OTHER SELLERS.