22.11.2024 18:00

MEGA MONSTER MEETING

Date 22.11.2024 18:00
Entry from 17:00
Place O2 arena, Praha
Organizer Bestsport, a.s. Organizer
Download Orientation Plan MEGA MONSTER MEETING Ticketmaster (252.18 Kb)
Orientation Plan MEGA MONSTER MEETING Ticketportal (252.55 Kb)
Price

CZK 990 – 1 490
---
wheelchairer + guide
CZK 790 + CZK 1

Order wheelchair tickets from Ticketmaster (ticket@ticketmaster.cz) and Ticketportal (rezervace@ticketportal.cz).

Sale / reservation Available in the Ticketmaster and Ticketportal sales networks
Box offices
Box office Ticketmaster - entry no. 1, O2 arena
Mon - Fri9:00 - 12:00
12:30 - 17:00
Event day10:00 - 1 hour after the start of the event
Box office Ticketportal - entry no. 10, O2 arena
Mon - Fri13:00 - 18:00
Event day13:00 - 1 hour after the start of the event

Opening hours may change depending on the event schedule.

Information Bestsport, a.s. records of visitors and other persons in accordance with Privacy Policy.

Organizer – Bestsport, a.s.

1. Vstupenka platí jen pro uvedený den, hodinu, akci, místo konání a sedadlo, je platná pouze s kontrolním ústřižkem a opravňuje k jednomu vstupu. Po opuštění místa konání akce pozbývá platnosti. Dodatečnými úpravami se stává vstupenka neplatnou. V případě uplynutí platnosti vstupenky, jejího poškození, zničení, ztráty nebo krádeže nelze vstupenku vyměnit ani nahradit její hodnotu ani poskytnout jinou kompenzaci. Další převod, prodej nebo zbavení se vstupenky bez písemného souhlasu pořadatele nebo pokus o další prodej za cenu vyšší, než je na vstupence vytištěna, způsobuje její neplatnost. Držiteli takové vstupenky bude odepřen vstup na místo konání akce nebo bude vyveden a zakládá to důvod pro zabavení vstupenky bez náhrady její nominální ceny nebo jiné kompenzace.
2. Vstupenka je cenina, její padělání a pozměňování je zakázáno. Pořadatel odepře vstup na akci všem držitelům takových vstupenek.
3. Zaplacené vstupné se nevrací, vstupenka se nevyměňuje. V případě zrušení akce zodpovídá za vrácení vstupného pořadatel. V případě zrušení akce uplatní držitel vstupenky nárok na vrácení vstupného dle pokynů pořadatele. Servisní poplatky se nevracejí. Náhrada zvláštních nákladů (např. hotel, jízdní výlohy) se neposkytuje. Změna programu vyhrazena. Datum a čas akce mohou být změněny bez upozornění.
4. Je zakázáno používání laserových ukazovátek a selfie tyčí.
5. Pořadatel poskytuje slevy na vstupném vozíčkářům (držitelům průkazu ZTP/P) a jejich průvodcům.
6. Při plnění povinností vyplývajících z prodeje vstupenek bude IRSnet CZ s.r.o. postupovat ve shodě s platnými obchodními podmínkami pro poskytování služby prodej vstupenek na sportovní a kulturní akce prostřednictvím prodejní sítí Ticketmaster a Ticketportal. Aktuální znění obchodních podmínek je k dispozici na www.ticketmaster.cz a www.ticketportal.cz.

After a two-year hiatus, the exclusive concert project Monster Meeting returns with renewed energy. This beloved concert show, known for featuring two headliners performing together on one stage along with a host of guests, will conclude this year’s tour across fifteen open-air venues throughout the Czech Republic with a spectacular mega-concert at the O2 arena Prague on November 22, 2024.

On the shared stage, performers who have been associated with the project since its inception will appear. Dymytry, the metal sensation, will return to the O2 arena almost exactly a year after their sold-out solo concert, this time with a new frontman face udner the mask – Václav Noid Bárta. They will be joined by the hard & heavy band Traktor, beloved for their impressive stage presence.

Both bands, linked by hits such as Monster Meeting and Together We Feel Alive, promise another collaborative hit for this year’s edition. Attendees can look forward to a mix of the biggest hits, current news, and collaborative songs, all complemented by a specially designed stage and visual effects.

In addition to the headliners, the program will be enriched by performances from well-known guests, such as Arakain and Alkehol, who will deliver their most popular festival sets. This unique rock evening promises to be not only a magnificent musical but also an audio-visual experience.

Don’t forget, the grand finale will take place on November 22, 2024, at the O2 arena Prague, where Traktor and Dymytry will christen their new albums. This final tour stop, named Mega Monster Meeting, will offer truly exclusive experiences due to the arena’s size.

For more information, follow www.monstermeeting.cz and the MonsterMeetingCZ Facebook page.

THE OFFICIAL SELLERS OF TICKETS FOR THE EVENT ARE TICKETMASTER AND TICKETPORTAL. WE DO NOT WARRANT THE VALIDITY OF TICKETS PURCHASED FROM OTHER SELLERS.